Perfekcyjny demakijaż to klucz do zdrowej i pięknej cery. W przypadku skóry szczególnie wrażliwej – delikatne i skuteczne oczyszczenie stanowi prawdziwy „must-have”. Jak osiągnąć efekt demakijażu 10/10? Za pomocą miceli – cząsteczek do zadań specjalnych! Świat beauty pokochał micele. Te małe cząsteczki pojawiają się na rynku już nie tylko w płynach micelarnych, ale także w kremach. Co jest najlepsze dla skóry? Kosmetolog radzi.

Skóra wrażliwa, atopowa i skłonna do podrażnień wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu – takiego, który możemy wykonać szybko – niemal kilkoma „muśnięciami” wacika. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ delikatna cera nie znosi długotrwałych i zdecydowanych procedur pielęgnacyjnych. Pocieranie wacikiem, kilkukrotne zmywanie, używanie bardzo ciepłej wody – tego nie lubi właściwie żadna skóra! Jeśli jednak należysz do grona „wrażliwców” – to takie działania są kategorycznie wykluczone! Potrzebujesz skutecznych i delikatnych produktów do demakijażu, takich, które mają właściwości kojące, łagodzące i nie wywołują podrażnień – a przy tym są bezwzględnie skuteczne. A zatem, potrzebujesz miceli!

Delikatne i zdecydowane oczyszczenie

Czym są micele? To niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Dzięki swoim unikalnym właściwościom micele działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Jak to możliwe? Zawarte w nich cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe z kolei – pochłaniają kurz oraz zabrudzenia, jakie osiadają na skórze. Ten niepowtarzalny tandem sprawia, że oczyszczanie odbywa się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki… a ściślej mówiąc, wacika. Bez pocierania i procedur, które mogłyby podrażnić skórę. Za to właśnie rynek beauty pokochał micele. Do tej pory najczęściej używane były płyny micelarne – dostosowane do właściwości cery i jej potrzeb. Obecnie na rynku pojawił się także Krem micelarny do mycia i demakijażu. Co najlepiej wybrać?

Micelarna siła w dwóch formach

Specjaliści odpowiadają jasno – oba rodzaje kosmetyku są bardzo skuteczne i wskazane dla skóry wrażliwej. Należy wybrać taką formę, jaka zapewnia nam największy komfort podczas pielęgnacji. Decyzja należy do nas. Kosmetolodzy podpowiadają, że Krem micelarny do mycia i demakijażu to nowa propozycja, dedykowana osobom o szczególnie wrażliwej skórze. – Formuła Kremu micelarnego do mycia i demakijażu SOLVERX® została zaprojektowana tak, by zmaksymalizować delikatność samego procesu oczyszczania. Zanieczyszczenia zostają samoistnie zamknięte w micelach zawartych w kremie, a następnie spłukiwane są letnią wodą. Wszystko odbywa się bardzo łagodnie  – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX. – Forma kremu stanowi świetne rozwiązanie dla pań, które preferują demakijaż przy użyciu wody. To bardzo ważne, by obserwować cerę i perfekcyjnie odpowiadać na jej indywidualne potrzeby. Skóra, szczególnie ta wrażliwa, bardzo szybko i zdecydowanie „daje nam znać”, jakie rozwiązania pielęgnacyjne są dla niej najbardziej korzystne, odwdzięczając się pięknym i zdrowym wyglądem – dodała.

Micele i prebiotyki – duet dla wrażliwej skóry

Jak podkreślają eksperci, jednym z priorytetów cery wrażliwej jest utrzymanie równowagi jej mikrobiomu – czyli kultur dobrych drobnoustrojów, które stoją na straży zdrowia skóry i naszej odporności. Kluczowe jest wspieranie mikrobiomu poprzez stosowanie do pielęgnacji produktów zawierających prebiotyki. – Idealne rozwiązanie dla cery wrażliwej stanowi stosowanie kosmetyków prebiotykami. Jednym z nich jest właśnie Krem micelarny do mycia i demakijażu SOLVERX® – powiedziała Agnieszka Kowalska. –  Prebiotyki bardzo skutecznie wspierają mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową skóry oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie. To bezcenne właściwości, gdy mówimy o pielęgnacji cery skłonnej do podrażnień i mikrouszkodzeń  – dodała.

Skóra wrażliwa wymaga szczególnie delikatnej i wyjątkowo skutecznej pielęgnacji – już na etapie demakijażu. Oczyszczenie musi być tak skuteczne, by cały efekt krył się zaledwie w kilku delikatnych ruchach dłoni – bez zbyt intensywnego dotyku i styczności z wieloma inwazyjnymi produktami. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Dlatego właśnie świat beauty tak pokochał micele!

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.