Polacy kochają seks, a seks to zdecydowanie zdrowie oraz czynność, która powoduje odstresowanie się, rozluźnienie organizmu, budowanie trwałych relacji z partnerem. W łóżku chcemy być sprawni, namiętni, spełniać pragnienia drugiej strony. To teoria. W praktyce często jesteśmy zbyt zmęczeni, aby czerpać z miłości pełnymi garściami. Warto wiedzieć, że ogólna kondycja organizmu jest ściśle powiązana z kondycją erotyczną. Dlatego powinniśmy zadbać zarówno o jedną, jak i drugą. Wtedy efekt będzie zdecydowanie najlepszy.

Erotyka to zdecydowanie ta strefa, która jest z psychicznego oraz fizycznego punktu widzenia, jedną z najważniejszych. Nie powinniśmy jej zaniedbywać i traktować, jako niepotrzebnej, dlatego wszystkie działania, które zmierzają do tego, że w sypialni nie będziemy się nudzić, są pozytywne i sprawiają, że nie tylko my będziemy zadowoleni, ale również nasi partnerzy.

Jak kondycja organizmu wpływa na seks?

Przede wszystkim, jako osoby dorosłe, powinniśmy zrozumieć, że kondycja erotyczna jest w stu procentach powiązana z ogólnym stanem zdrowia. Jeżeli nasza głowa (psychika), albo ciało, organizm, mają problemy, od razu przełoży się to na naszą strefę intymną. Dlaczego? Aby spełnić wymaganiom partnera, spełnić zarówno jego oczekiwania, jak również swoje, po prostu musimy być wypoczęci, nie powinno nas nic boleć, nie powinniśmy cierpieć na różnego rodzaju kontuzje, np. nadwyrężenia mięśni. Również w sytuacji, gdy cierpimy chociażby na depresję, przełoży się ona na dużo gorsze samopoczucie, a tym samym mniejszą satysfakcję z seksu. Wnioskując – jeżeli chcemy cieszyć się udanym życiem erotycznym, zdecydowanie powinniśmy zadbać o to, aby być zdrowymi, a jeżeli na coś cierpimy – skutecznie się leczyć.

Co możemy zrobić, aby nasz organizm lepiej funkcjonował?

Przede wszystkim zdecydowanie powinniśmy bardziej zadbać o siebie. Im mniej stresujące życie będziemy prowadzić, tym zdecydowanie lepiej dla nas. Co warto robić? Na przykład:

– kłaść się o regularnych porach,
– dobrze wysypiać,
– zdrowo odżywiać,
– ograniczyć nałogi bądź całkowicie zrezygnować z nich,
– wprowadzić dietę i jej przestrzegać,
– stosować suplementację,
– leczyć się, jeżeli jest taka konieczność,
– trenować.

Jeżeli zwiększymy naszą sprawność fizyczną, od razu poczujemy różnicę w jakości seksu. Będziemy bardziej wypoczęci, skoncentrowani, zadowoleni, nie będziemy odczuwać stresu oraz niepotrzebnego napięcia mięśniowego.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.