Stworzone z myślą o nadaniu stosunkom poślizgu. Mowa oczywiście o lubrykantach, czyli żelach nawilżających do genitaliów, których bojowym zadaniem jest ułatwienie seksu i dodanie mu pikanterii. Jaki lubrykant wybrać? Jakie są ich rodzaje i właściwości?

Na wstępie dodajmy, że lubrykanty – choć mogą – wcale nie są wskazane jedynie dla osób, które wymagają dodatkowego wsparcia, jeśli chodzi o nawilżanie miejsc intymnych. Lubrykanty działają nie tylko nawilżająco, ale i stymulująco, przeciwzapalnie lub umilają seks oralny swoim smakiem i zapachem. Mogą nawet opóźnić wytrysk. Są także wskazane tam, gdzie do zabawy wkraczają gadżety seksualne.

Na stronie econdom.pl znajdziesz szeroki wybór lubrykantów w dobrych cenach.

Jakie są rodzaje i właściwości lubrykantów?

Zacznijmy od podstaw, czyli bazy lubrykatów:

lubrykanty na bazie wody -mają pH zbliżone to naturalnego pH kobiety. Działają nawilżająco i nie podrażniają skóry wokół genitaliów oraz naturalnego środowiska bakteryjnego. Ich minusem jest to, że szybko się wchłaniają. Są hipoalergiczne.

lubrykany na bazie silikonu – nie wchłaniają się tak szybko, jak te na bazie wody i mocniej dodają poślizgu. Nadają się do używania w wodzie. Poleca się je zwłaszcza do seksu analnego, jednak nie powinno się ich stosować wraz z silikonowymi gadżetami erotycznymi.

Lubrykanty smakowe i zapachowe zostały wyposażone w owocowe nuty. Bez obaw można je spożywać w niewielkich ilościach. Nadają się idealnie do oralnego seksu.

Lubrykanty stymulujące nie tylko nawilżają, ale i idealnie nadają się do erotycznego masażu, a ten z kolei brzmi jak wspaniała gra wstępna.

Lubrykanty opóźniające wytrysk  w swoim składzie mają środek, który zapobiega przedwczesnym wytryskom.

Kiedy stosować lubrykant?

Choć zostały stworzone jako środek zaradczy na suchość pochwy, są także idealną propozycją dla osób, które chcą urozmaicić swoje życie seksualne erotycznymi zabawkami, masażami, albo po prostu nadać współżyciu poślizgowi. Dzięki szczególnym właściwościom żeli nawilżających można także opóźnić stosunek. Są także niezbędne przy seksie analnym.

 

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.