Od łechtaczki przez stymulację brodawki sutkowej, aż do takich o których nawet nigdy nie słyszeliśmy (ale nie możemy się doczekać, aby wypróbować), oto wszystkie rodzaje orgazmów, które ciało kobiety jest w stanie doświadczać najczęściej. 

Im więcej orgazmów, tym lepiej

Każdy rodzaj orgazmu jest niesamowity i nie ma nic złego w trzymaniu się impulsów i dotyku, które znasz, doprowadzając cię na szczyt za każdym razem. Ale różnorodność jest naprawdę kwintesencją życia. Nie jadłabyś tych samych trzech posiłków dziennie, ani nie nosiłabyś tego samego stroju w kółko. Więc dlaczego nie poszerzyć swoich horyzontów seksualnych i nie zbadać 11 różnych rodzajów orgazmów, do których jest zdolne kobiece ciało? 

Przed rozpoczęciem, warto zrozumieć, czym właściwie jest orgazm. „Orgazm jest fizycznym odruchem, który pojawia się, gdy mięśnie zaciskają się podczas pobudzenia seksualnego, a następnie rozluźniają się poprzez serię rytmicznych skurczów”, mówią ginekolodzy. Każdy punkt kulminacyjny może się różnić pod względem intensywności i czasu trwania, w zależności od tego, jak i jaka część ciała jest pobudzana. Poza zapewnieniem fizycznego uwolnienia, jest to również uwolnienie emocjonalne – pozwala poczuć się bliżej partnera lub po prostu odprężyć się po ciężkim dniu.

Niektóre rodzaje orgazmu skupiają się tylko na pochwie, inne pozwalają poczuć intensywność niczym trzęsienie ziemi w miejscach, o których nigdy nie myślałeś, że są to strefy erogenne. Jesteś winien sobie odkrycie przyjemności, jaką może doświadczyć twoje ciało – pozwól nam na to, byśmy przybliżyli Ci twoje własne fantazje.

rodzaje-orgazmu-kobiety-1

Orgazm łechtaczki

Łechtaczka to słodkie miejsce dla większości kobiet, które chcą doświadczyć przyjemności i uwolnić orgazm. Ale podczas gdy orgazmy łechtaczki mogą być najbardziej dostępne, ten malutki, w większości ukryty przycisk błogości jest bardzo unikatowy. Każda kobieta woli inny rodzaj dotyku, aby osiągnąć punkt kulminacyjny.

„Łechtaczka jest bardzo wrażliwą częścią kobiecej anatomii, złożoną z milionów zakończeń nerwowych podobnych do penisa”, mówi ginekolog dr Ross. Dotknięcie go, pieszczotą lub głaskanie przez bezpośrednią lub pośrednią stymulację (innymi słowy, przez tkaninę lub przez dotknięcie warg otaczających łechtaczkę) powoduje wzrost przepływu krwi w jej okolicy, co powoduje, że łechtaczka się otwiera i chce więcej.

Badania wykazały, że kilka rodzajów stymulowania łechtaczki (ruchy w górę i w dół, w tył i w przód oraz szerokie i małe kręgi) może prowadzić do orgazmu. Eksperymentuj na własną rękę i pokaż swojemu partnerowi, co lubisz. Jeśli orgazmy łechtaczki nie przychodzą Ci łatwo lub masz problemy z osiągnięciem punktu kulminacyjnego, należy rozważyć przyjrzenie się zabawkom seksualnym zaprojektowanym do orgazmu łechtaczki, takim jak mini wibrator, który Ty lub Twój partner możecie zakładać na opuszki palców.

Orgazm z Punktem-G

Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, w połowie drogi między otwarciem pochwy a szyjką macicy. Nie jest to coś, co możesz zobaczyć, ale zazwyczaj możesz to poczuć; włóż palec do pochwy i naciśnij do przodu (wykonując ruch w jedną lub drugą stronę).  Należy wykryć lekko wyboisty lub pogrubiony obszar. 

Delikatne naciskanie tego miejsca i lekkie głaskanie jest tym, co wiele kobiet robi, aby przygotować się do orgazmu punktu G, znanego również jako orgazm pochwowy. „Kiedy jesteś podniecona seksualnie, punkt G wypełni się krwią i puchnie”. Dotknięcie go palcami w sposób, który sprawia, że czujesz się dobrze, penisem swojego partnera lub wibratorem, może wyzwolić to, co wiele kobiet określa jako głęboko intensywny, wstrząsający do granic wytrzymałości rodzaj kulminacji.

Mieszany orgazm

Jeśli radzisz sobie z dwoma, trzema, a nawet czterokrotnie większą intensywnością i przyjemnością niż zwykły Orgazm, ten rodzaj orgazmu jest dla Ciebie. Orgazm mieszany to kulminacja, która ma miejsce, gdy jednocześnie stymulowana jest więcej niż jedna strefa erogenna. Penetracja punktu G wraz z dotykaniem łechtaczki jest jednym ze sposobów doświadczania wybuchowego orgazmu, który zazwyczaj ma miejsce. Ale może również pochodzić z penetracji pochwy, stymulacji łechtaczki, brodawki sutkowej lub stymulacji analnej – lub wszystkich tych jednocześnie.

„Im więcej jest stymulacji, tym większy będzie przepływ krwi i tym większy będzie orgazm”, mówią ginekolodzy. Wiele kombinacji dotykania i dokuczania sobie może wywołać mieszany orgazm, ale jeśli szukasz czegoś razem z partnerem, rozważ kobietę na górze (ręce partnera, są wolne, aby dotknąć łechtaczki, piersi lub tyłka) lub wprowadzenie wibratora do sypialni.

rodzaje-orgazmu-kobiety-2

Orgazm analny

Seks analny czy zabawa analna to nie dla każdej kobiety bułka z masłem. Jedni to uwielbiają, a inni w ogóle się tym nie interesują. Ale jeśli należysz do pierwszej grupy (lub nigdy wcześniej tego nie próbowałeś i myślisz, że możesz być), analny orgazm to orgazm, o którym powinieneś wiedzieć. 

Ponieważ odbyt znajduje się tak blisko pochwy i łechtaczki – i są połączone cienkim odcinkiem tkanki zwanym kroczem – mają wiele takich samych nerwów i mięśni, w tym dno miednicy. Mięsień Kegla jest bardzo wrażliwy dla wielu kobiet, a stymulowanie go może wywołać orgazm pochwowy i analny jednocześnie. 

Nadal nie jesteś pewna co do czego? Dowiedz się więcej od wielu kobiet, które zgłaszają orgazm z seksu analnego. Ale ten rodzaj seksu wymaga poczucia stabilności i bezpieczeństwa w związku, które są ważne, aby rozważyć przed spróbowaniem. Bezpieczny seks jest koniecznością dla Ciebie i Twojego partnera.

Orgazm strefy erogennej pochwy

Łechtaczka i punkt G nie są jedynymi guzikami przyjemności pod ręką. Prawdziwe kobiety, jak również seksuolodzy potwierdzają, że istnieją dodatkowe strefy erogenne wewnątrz pochwy, które po dotknięciu w odpowiedni sposób mogą prowadzić do tego, co jest ogólnie znane jako głęboki orgazm pochwy.

Najpierw punkt A, znajduje się wyżej na przedniej ścianie pochwy tuż pod szyjką macicy. Następnie znajduje się punkt O (orgazm), który znajduje się na tylnej ścianie pochwy, prawie za szyjką macicy. „Nie widać ich, gdy patrzę na pochwę”, ale więzadła które tutaj zawierają nerwy, wydają się być bardzo wrażliwe dla wielu kobiet. Jeśli palce, zabawka lub penis napełnia pochwę wystarczająco mocno i te nerwy są naprawdę pobudzane, może to być bardzo, bardzo przyjemne. „Może to spowodować kurczenie się całej macicy podczas orgazmu – w całym obszarze mogą występować masywne skurcze” – przygotuj się na trzęsienie ziemi.

Squirting

Tak, kobiecy wytrysk naprawdę istnieje; to cecha charakterystyczna tego typu orgazmu. „Czasami, gdy kobiety są pobudzane seksualnie lub napalone, dochodzi do wydalenia płynu z gruczołów wokół cewki moczowej lub przedniej powierzchni pochwy podczas orgazmu lub przed nim, chociaż nadal toczy się ostra walka o to, skąd faktycznie pochodzi płyn”. Płyn jest zazwyczaj przezroczysty i nie przypomina moczu, a jego ilość może być umiarkowana lub bardzo obfita.

Stymulacja punktowa G jest rodzajem dotyku, który zazwyczaj prowadzi do rozruchu. Ale pieszczoty i dokuczanie w obszarze otaczającym cewkę moczową również prowadzą do zawilgocenia materiału. Nikt tak naprawdę nie zna dokładnej liczby kobiet, które doświadczają orgazmu wytryskowego, więc mając na uwadze tę niepewność, stwierdzono, że 10-50% kobiet miało w tym czy innym czasie „wytrysk podczas orgazmu”, mówi dr Ross.

rodzaje-orgazmu-kobiety-3

Orgazm szyjny

Możesz myśleć tylko o szyjce macicy w kategoriach badania miednicy lub ciąży, ale może to być główna strefa erogenna, jak również miejsce produkcji własnego unikalnego rodzaju orgazmu. Nie jest to coś, czego doświadcza każda kobieta, ponieważ szyjka macicy może być zbyt wrażliwa na dotyk. Ale stymulacja szyjki macicy jest powiązana z silnymi, intensywnymi orgazmami, mówi.

Najlepiej jest spróbować orgazmu szyjki macicy, kiedy jesteś super pobudzony i jesteś po długiej grze wstępnej, która może sprawić, że twoja szyjka będzie bardziej podatna na dotyk. Spróbuj, aby Twój partner używał powolnych, głębokich uderzeń lub jeśli jego penis jest zbyt duży, użyj palców lub wibratora. Po prostu nie naciskaj na to, jeśli to nie działa dla Ciebie – istnieje wiele innych sposobów doświadczenia Orgazmu.

Orgazm sutkowy

Wiesz, że Twoje piersi i brodawki sutkowe są głównymi strefami erogennymi; Twoje brodawki reagują szczególnie na dotykanie i głaskanie, ponieważ są one obciążone zakończeniami nerwowymi i super wrażliwą skórą. Ale niektóre kobiety naprawdę mogą doświadczyć dużego „O” tylko wtedy, gdy ich sutki są pieszczone i całowane. Nie ma wyraźnego konsensusu co do tego, ile kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm bez kontaktu z “koleżanką”, a naukowcy nadal nie są pewni, czy orgazm sutkowy w ogóle występuje.

Ale hej, jeśli pomysł przemawia do ciebie, możesz mieć dużo zabawy próbując go rozgryźć. Z wystarczającą ilością pocałunków, ssania i pieszczot, „są to strefy, które mogą doprowadzić jakąś kobietę do orgazmu” – próbuj dalej.

Orgazm ćwiczeń fizycznych

Osiągnięcie szczytowania podczas ciężkiego treningu może zabrzmieć trochę dziwnie. Ale orgazmy wywołane pracą lub sportem są realne. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Indianie wykazało, że 370 z 530 ankietowanych kobiet doświadczyło orgazmu lub przyjemności seksualnych podczas treningu, zazwyczaj w oparciu o podstawowe ćwiczenia.

„Jednym ze sposobów wywołania orgazmu jest masywne-zaciskanie mięśni Kegla co można rozwijać i wzmacniać”. „Jeśli ktoś ma bardzo dobrze rozwinięte mięśnie Kegla i podczas ćwiczeń naprawdę zaczyna je kurczyć, myślę, że orgazmy są w tym czasie absolutnie możliwe”. Ale większość kobiet będzie potrzebowała jakiegoś rodzaju stymulacji łechtaczki i/lub pochwy, aby się z tym pogodzić, jeśli chcą zobaczyć gwiazdy. 

rodzaje-orgazmu-kobiety-4

Orgazm we śnie

Już wcześniej mieliśmy zmysłowe sny. Ale to jest zupełnie inna sprawa. „Niektóre kobiety mogą mieć orgazm podczas snu erotycznego”. Jeden z raportów wskazuje, że 37% kobiet miało przynajmniej raz orgazm podczas snu do 45 roku życia, ale trudno jest powiedzieć, jak bardzo są one powszechne.

Orgazmy snu zazwyczaj rozpoczynają się od snu erotycznego, który powoduje zwiększony przepływ krwi do narządów płciowych, jak również znaczny relaks, który w jakiś sposób pozwala ciału osiągnąć orgazm, podczas gdy kobieta nawet śpi. 

Wielokrotne orgazmy

Nie możesz mieć zbyt wiele dobrego, prawda? Atrakcyjność wielu orgazmów, to coś, na co kobiety mogą sobie pozwolić, ponieważ w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety nie doświadczają odcięcia dopływu tlenu po wejściu na orbitę, który wymaga trochę czasu na przygotowanie się do drugiej rundy. 

„Kobiety osiągają pewien podwyższony stan ekstazy dzięki swojemu pierwszemu orgazmowi, a następnie mogą pozostać na tym poziomie”. „Z coraz większą ilością stymulacji, mogą mieć wiele orgazmów”. Wiele kobiet doświadcza tego, ale nie każda kobieta chce się tym faktem podzielić.

Ale jeśli chcesz to zrobić, oto strategia: kontynuuj skurcz mięśni miednicy na własną rękę (ściskając i uwalniając tak, jak byś to robiła, gdybyś chciała utrzymać strumień moczu). Utrzymuje to wysoki przepływ krwi, co zwiększa czułość i ułatwia dotarcie do orgazmu numer 2. Jeśli nie wrócisz do stanu sprzed pobudzenia, możesz szybciej przejść do kolejnego orgazmu – i kolejnego.

rodzaje-orgazmu-kobiety-5
Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.