Angażowanie się w seksualną radość, zazwyczaj do chwili orgazmu – powszechnie znanego jako masturbacja, choć ma wiele innych, bardziej charakterystycznych nazw – jest zjawiskiem niezwykle powszechnym, jak i całkowicie zdrowym. Nie wierzysz, że jest to bardzo powszechna rozrywka? Niektóre badania sugerują, że aż 98 procent ludzi masturbuje się przynajmniej raz w życiu. Jeśli chodzi o oświadczenia o zdrowiu, udowodniono, że masturbacja przynosi różne korzyści zdrowotne, takie jak zmniejszenie stresu, zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka gruczołu krokowego oraz funkcjonalna pomoc w czasie snu (od czasu poorgazmu, zazwyczaj czujesz się zrelaksowany i ospały).

To odległe wołanie od postrzegania, że jest to zwykły dreszczyk emocji seksualnych lub niegrzeczna tajemnicza przyjemność. W rzeczywistości, ludzie zazwyczaj zaczynają masturbację w okresie dojrzewania i wczesnych latach dzieciństwa, chociaż to nie jest niczym niezwykłym, aby masturbacja w takiej formie lub innej jako dziecko, dopóki nie osiągną dorosłości.

Możliwe, że przez lata wybrałeś wypróbowaną i najbardziej ulubioną technikę masturbacji, którą stosujesz podczas dotykania. Być może nauczyłeś się konkretnej metody, gdy byłeś młodszy, albo z samodzielnych prób i błędów, albo z innego źródła. I tak jak pozycje seksualne partnerów, masturbacja może skorzystać z pewnej odmiany. To może być zabawne i nawet ekscytujące spróbować masturbacji inaczej niż zwykle – w ten sposób można zobaczyć, jak bardzo lubisz te nowe techniki, a może nawet przyjąć jeden jako nową technikę masturbacji.

Niezależnie od tego, przeczytaj dalej, aby odkryć mnóstwo technik masturbacji, gadżety, aby Ci pomóc i praktycznie wykorzystywać. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

1. Czym jest męska masturbacja?

Możesz potrzebować małego odświeżacza informacji na temat tego, które części anatomii angażujesz podczas masturbacji. „Męska masturbacja jest aktem seksualnego samo przyjemności  mężczyzny poprzez stymulowanie lub dotykanie penisa, a czasem także jąder, sutków i innych stref erogennych na ciele, zazwyczaj do punktu orgazmu lub wytrysku, dla celów przyjemności seksualnej”, mówi nauczyciel wychowania seksualnego Agnieszka Tokarska.

Męska masturbacja, podczas gdy zazwyczaj odbywa się prywatnie, może być również wykorzystywana jako część stosunku z partnerem. Kiedy skończysz z powodzeniem doświadczysz nowego rodzaju wrażeń. „Seksualna stymulacja własnego ciała jest zazwyczaj spowodowana brakiem drugiej połówki” – zauważa seksuolog i wychowawczyni seksualności Agnieszka Florek. „Choć często jest to akt samotny, ma moc wpływania na intymność z innymi”.

Bardziej niż cokolwiek innego, masturbacja jest skutecznym narzędziem pomagającym radzić sobie z lękami, budować swoją wytrzymałość i wydajność, pomagać w zrozumieniu własnego ciała i swoich preferencji oraz utrzymywać Cię w zdrowiu i szczęściu seksualnym. Choć być może nie chcesz się z tym zgodzić, eksperci są zgodni co do tego, że masturbacja ma wiele zalet. 

2. Najlepsze zabawki do masturbacji

Tak bardzo, jak lubisz poświęcać czas, aby zbić go i zrobić to na własną rękę, istnieje wiele sposobów, że masturbacja może być ulepszona po wprowadzeniu erotycznych zabawek. Chociaż można rozważyć tradycyjne zabawki seksualne przypominające kobiecą stymulację, istnieje kilka przedmiotów, w które można zainwestować aby uczynić z masturbacji bardziej intensywne doświadczenie dla Ciebie lub Twojego partnera. Jeśli jesteś bardziej odważny, możesz nawet użyć tych zabawek, aby spróbować masturbacji analnej. Poniżej, eksperci polecają najlepsze.

Dodaj olejku

Zanim wejdziesz w jakąkolwiek zabawki erotyczne, powinieneś wiedzieć, że: Jeśli chcesz mieć najlepsze doświadczenie z masturbacją, musisz użyć olejku. Olejki na bazie wody działają najlepiej, aby zapobiec infekcjom, podrażnieniom i dać Ci najwięcej poślizgu i poślizgu dla Twojego penisa. W większości drogerii znajdziesz Astroglide lub Sliquid H20, które są wysoce polecane przez czołowych ekspertów w dziedzinie seksualnych ekspertów.

męska masturbacja na stojąco

Użyj pierścienia na członek

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś pierścienia na członek, może to być trochę przytłaczające. Zanim jednak wystraszysz się i odmówisz jej spróbować, zastanów się nad licznymi korzyściami: To może pomóc w wielu orgazmach lub powtórzyć akty, jeśli wibruje, może również stymulować pochwę i łechtaczkę swojej dziewczyny, dając jej przyjemne doznania, a także pomaga utrzymać długotrwałe stosunki seksualne. „Możesz użyć pierścienia na penisa, gdy jesteś miękki lub wyprostowany”, wyjaśnia Kamil. To może być pomocne po wytrysku, kiedy chcesz kontynuować stosunek, ale Twoje ciało mówi: „jeszcze nie! Pierścień na członek to elastyczny pasek, który można zamocować wokół podstawy penisa. Działa on poprzez umożliwienie przepływu krwi do penisa, ale nie na zewnątrz. Nie zostawiaj go na dłużej niż 30 minut! Ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić w tym czasie”.

Aby zacząć, spróbuj czegoś prostego z marki, która znacz, takiej jak ten Durex Play Vibrations Love Ring który dostarcza trochę dodatkowego szumu dla penisa.

Jeśli Ci się to podoba, możesz zdecydować się na coś droższego. Ten z LoveHoney ma kilka różnych prędkości, pilot zdalnego sterowania i żeberka, aby dodać dodatkowej przyjemności.

Aby uzyskać jeszcze większą intensywność, wypróbuj VibroPack Vibrating Penis Enhancer, który przenosi go na zupełnie inny poziom. Owinięty jest wokół członka w dwóch miejscach z super rozciągliwego materiału, co pozwala na uzyskanie maksymalnej długości przed finiszem.

Zainwestuj w masturbator

Czy słyszałeś kiedyś o masturbatorze? Nie? No cóż, najwyższy czas, żebyś usłyszał. „Zabawki te nie są tylko dla kobiet, mężczyźni też mogą i powinni ich używać! Masturbator jest jedną z najbardziej pożądanych zabawek od mężczyzn”, mówi Ludmiła. „Niektórzy mężczyźni używają go wewnętrznie, a inni jako rękaw do masturbacji. Aby zmaksymalizować przyjemność, należy stosować olejek na bazie wody. Używanie masturbatora jest bardzo pomocne dla mężczyzn, którzy mają problemy zręcznościowe”.

Ponadto, ze względu na to, że są one anatomicznie zbliżone do kobiecej waginy, masturbator może nauczyć Cię, jak stymulować łechtaczkę podczas uprawiania seksu.

Więc czego powinieneś szukać w masturbatorach? Cóż, to naprawdę zależy od tego, na jakie doświadczenie się zdecydujesz: Chcesz symulować jej usta, pochwę a może tyłek? Dla każdej pożądanej fantazji i wszystkich wrażeń, które chcesz stymulować, istnieje dedykowany masturbator. Wypróbuj 9 stopniowe urządzenie, które jest dobre na początek. 

Spróbuj Autoblow

Przygotuj się na uwolnienie swojego rumaka, który nigdy nie uprawiał seksu oralnego, ponieważ rozwiązałoby to wszystkie Twoje problemy w tym czasie. Zbudowany, aby symulować blow job (stąd nazwa), ten wielki tatuś z rękawami ustawia się na penisa i porusza się w sposób, który może przypominać Ci o ssaniu. W połączeniu ze środkiem nawilżającym, może to być naprawdę jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, które jest warte swojej ceny.

Weź wibrator

Marek zaleca wypróbowanie wibracji, aby uwieść członka i jąder jeszcze bardziej. „W miarę jak wciągają się w górę do ciała, delikatnie pociągnąć je z powrotem w dół. Spróbuj delikatnie głaskać je lub umieść wibratora przeciwko nim”, wyjaśnia. Szukając męskiego wibratora trzeba zachować kilka rzeczy w głowie: upewnij się, że pochodzi z renomowanej firmy i że jesteś spokojny z rozmiaru, w zależności od tego, co używasz na codzień. 

Ten Lovehoney Smooth Mover 10 funkcyjny Beaded Anal wibrator sprawia, że dość prosty masażer, który jest odpowiedniej wielkości dla początkujących, ale także ma trzy prędkości wibracji i siedem różnych wzorów do przyjemności wszystkich przybyłych (dosłownie, jeśli robisz to dobrze). Podczas gdy można rozpocząć naszej zabawce wibrować przeciwko swojemu członkowi, możesz skończyć badając swój męski punkt G, znajdujący się w prostacie, który pomoże Ci osiągnąć jeszcze wyższy orgazm. Jeśli nie jesteś całkiem gotowy, aby przejść tam, można po prostu pożyczyć wibrator swojej żonie, gdy jest na zewnątrz i pamiętaj o czyszczeniu przed każdym kontaktem z penisem i jądrami.

3. Techniki masturbacji, które będzie chciał spróbować

Oprócz inwestowania w sex zabawki, możesz również wypróbować różne sposoby zwiększenia swojej wytrzymałości, czy to solo, czy z partnerem. Oto wskazówki dotyczące masturbacji, które zalecają eksperci, a techniki, które sprawią, że Twoje normalne podejście do masturbacji stanie się przyjemnym, gorącym aktem seksualnym.

mężczyzna leżący w łóżku ze swoją partnerką

Spróbuj wziąć go wolniej

Kiedy chcesz pozbyć się stresu tak szybko jak to możliwe, możesz się spieszyć z masturbacją jako sposób na jej ukończenie i przejść do swojej niekończącej się listy rzeczy do zrobienia. Według AMadeusza, ten sposób myślenia może często przenosić się na sypialnię z partnerem, a ty nie odczuwasz żadnego odczucia płynącego z doświadczenia.

„Mężczyźni muszą to spowolnić”, mówi. „Często mężczyźni masturbują się z prędkością światła, aby uzyskać efekt końcowy, wytrysk. Jest to środek do celu. Jednak to właśnie oni trenują swoje ciało, aby bardzo szybko reagowało na stymulację seksualną, co przyczynia się do przedwczesnego wytrysku. Nie poświęcają czasu na odkrywanie swoich ciał, pamiętają o chwili i o tym, co odczuwają w danym momencie. Nie spieszcie się z orgazmem, ale zwróćcie uwagę na to, jak reaguje wasze ciało”.

Technika stop-start

Tak jak nazwa sugeruje, doskonalenie zdolności do dalszego postępowania nawet wtedy, gdy nie naciskasz i nie dotykasz będzie korzystne dla Ciebie w przyszłości przy próbie masturbacji. Jak zauważa Filip, zazwyczaj podczas stosunku, są chwile, kiedy nie poruszasz się, i wtedy możesz zaspokoić drugą połówkę. Metoda stop-start, zwana również „wytrysk pod kontrolą”, pomoże Ci dostosować i przedłuży przyjemność.

„Ta technika była wykorzystywana przez mężczyzn do przezwyciężenia przedwczesnego wytrysku, ale może być również stosowana przez każdego, kto chce nauczyć się lepszej kontroli nad wytryskiem” – zauważa. „Tak jak mówi nazwa, zaczynasz i zatrzymujesz się. Rozpocznij masturbację, aż osiągniesz pewien poziom lub podniecenie, a następnie zatrzymaj się. Poczekaj kilka minut i zacznij od nowa i idź dalej w swoim pobudzeniu, a następnie zatrzymaj się. Kontynuuj tę czynność i za każdym razem idź dalej w kierunku orgazmu. Zatrzymaj się i pozwól swojemu ciału trochę się cofnąć”.

Paweł dodaje: „Ideą jest przedłużenie występowania tego, co jest znane jako uczucie nieuniknionego, czyli kiedy możesz odczuć jak nasienie porusza się przez swoje genitalia i nic nie możesz zrobić aby go powstrzymać. Im dłużej możesz to opóźniać, tym dłużej będziesz zachowywał swoją erekcję. Im lepiej nauczysz się być w zgodzie ze swoim ciałem, tym lepiej będziesz w stanie odczytywać sygnały, że twoje ciało wysyła Ci sygnały o stopniu podniecenia i o tym, jak blisko dochodzi do wytrysku”.

Jeśli nauczysz się kontroli, podczas zabaw z zabawką, będziesz łatwiej sprawował kontrolę, kiedy będziesz w swoim partnerce.

Skup się na jądrach

Najbardziej zaniedbana część męskiej anatomii? Te kule, które wytwarzają cały wybucj. Filip sugeruje oddanie im miłości i uwagi, na jaką zasługują – i zbadać te strefy przyjemności, które są w Twoich jądrach. To nie tylko pomoże Ci mieć naprawdę wspaniały orgazm, ale sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo, gdy Twój partner dotyka ich rękami, ustami lub jednym i drugim.

„Wielu mężczyzn zapomina zaangażować jądra podczas masturbacji, ale dotykanie ich w tym samym czasie co penis podczas masturbacji może być bardzo przyjemne”, wyjaśnia. 

Ręczna śruba

Stojąc, przekręć nasmarowaną dłoń (w zależności od tego, która z nich jest najwygodniejsza w użytkowaniu), tak aby kciuk znajdował się przy pępku. Owiń dłoń wokół penisa i zamiast głaskać ręką, przesuń miednicę, aby pompować i wypompowywać ją z dłoni.

Ta technika masturbacji funkcjonuje jako tani i prosty sposób przybliżenia uczucia prawdziwego ujścia. Jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany, aby znaleźć to uczucie podczas masturbacji, istnieją pewne męskie zabawki seksualne, takie jak masturbator, który zrobi to znacznie skuteczniej.

Przeżyj podróż, a nie cel podróży

Nie powinieneś się spieszyć z masturbacją. Amadeusz zachęca mężczyzn aby dokładnie rozważyć wszystkie możliwości, które są podczas tego zabiegu. Od tego, jak się czuje Twoja ręka, do tego, jak szybko chcesz dojść i  wszystko pomiędzy – weź oddech, aby cieszyć się ze wszystkiego.

„Wykorzystaj masturbację jako sposób na to, by lepiej poznać swoje odczucia”, mówi. „Następnym razem, gdy będziesz się masturbować, zauważ, co robisz na co dzień i dowiedz się, jak pewne działania zwiększają i zmniejszają podniecenie. Zamiast pozwolić umysłowi na błądzenie, skup się na tym, co czuje Twoje ciało. Co się dzieje, gdy ciało ma mieć orgazm?”. 

4. Jakie są korzyści z męskiej masturbacji?

Oprócz oczywistych korzyści z masturbacji (wspaniałego orgazmu), istnieje wiele powodów fizycznych, psychologicznych i osobistych aby to zrobić. W rzeczywistości, aby przezwyciężyć wiele problemów seksualnych lub pracować nad rzeczami, z którymi się zmagasz, istnieje wiele korzyści z masturbacji, które wykraczają poza orgazm. Ważne jest, aby rozważyć kilka różnych scenariuszy, w których masturbacja ma ogólny pozytywny wpływ na Twoje życie.

To może pomóc w komunikacji z partnerem.

Czasami, gdy jesteś w niewoli namiętności, niesamowicie zaangażowany aby sobie ulżyć, możesz mieć problem z wyjaśnieniem dokładnie tego, czego potrzebujesz od swojego partnera, aby upewnić się, że dotrzesz do końcowego finału. Chcesz, żeby zrobiła to ustami i rękami, ale jeśli nie dostaje tego, jak skutecznie narzucasz swoje pragnienia? To tam masturbacja poprawia umiejętności komunikacyjne w związku. „Pomimo tego, co wielu myśli, poza samym faktem, że mężczyźni głaszczą swoje genitalia, każda osoba ma strefy erogenne, które dobrze się czują, gdy się je pociera i pieści. Kiedy osoba jest świadoma tego, które części jej ciała czują się dobrze po dotknięciu, łatwiej jest jej to zakomunikować swojemu partnerowi. W ten sposób masturbacja pomaga w intymności”, wyjaśnia Amadeusz.

Pomaga się zrelaksować

Choć trochę obrzydliwe – i zdecydowanie nie higieniczne – duża część mężczyzn pracujących w biurze przyznaje się do głaskania w łazience lub w prywatnym biurze w pracy. Choć zdecydowanie nie polecamy próbować tego (jest to jeden ze sposobów na zwolnienie, zażenowanie lub utknięcie w rejestrze przestępców seksualnych), możemy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Kiedy jesteś zestresowany, czujesz się niespokojny lub nie możesz zasnąć, masturbacja zapewnia ci dobre samopoczucie, odprężające i pomogą ci się zrelaksować. „Masturbacja łagodzi stres, poprawia sen i poprawia samopoczucie, ponieważ endorfiny, takie jak dopamina i oksytocyna, są uwalniane do krwioobiegu podczas orgazmu w wielkim wybuchu, pozostawiając osobę czującą się zrelaksowaną i szczęśliwą”, mówi Piotr.

Pomaga naprawić zaburzenia erekcji

Jeżeli ty zmagasz się z powstaniem do okazji lub utrzymaniem twardości w całym akcie, możesz być pewny swego zachowania. Podczas gdy wielu mężczyzn doświadczy pewnego rodzaju krótkotrwałych – lub w niektórych przypadkach długotrwałych – zaburzeń erekcji, które mogą lub nie wymagają opieki medycznej i recepty, u innych natomiast, masturbacja może być odpowiednim rozwiązaniem problemu, zwłaszcza jeśli finiszujesz, a Twój partner nie zdążył się nawet rozgrzać.

„Dla mężczyzn, którzy doświadczają przedwczesnego wytrysku, masturbacja może być użyta jako lekarstwo”, wyjaśnia Paweł. „Wielu terapeutów zaleca wzmocnienie swoich mięśni za pomocą ćwiczeń Kegla, a następnie ćwiczenia masturbacji. Inne techniki, takie jak trening umysłu do łączenia się z ciałem podczas masturbacji, mogą pomóc mężczyznom, którzy są „za bardzo w głowie”, kiedy są ze swoim partnerem. Połączenie umysłu z ciałem jest tak ważne dla ludzi podczas kontaktów seksualnych”.

Utrzymuje Cię w zdrowiu przez długi okres czasu

Zdrowy, solidny popęd seksualny to nie tylko radość dla partnera, który zbiera pochwały, ale również dodatkowa troska, jaką poświęcasz masturbacji i pozostawania w dobrej kondycji seksualnej, może zapewnić długoterminowe, zdrowe korzyści dla Ciebie. To dobre dla twojego serca, dobre dla twojego libido i, cóż, rodzaj treningu na rękę, jeśli się nad tym zastanowić. W rzeczywistości, masturbacja może być rzeczą, która trzyma się z dala od wieku średniego.

„Masturbacja pomaga zapobiegać rakowi gruczołu krokowego, ponieważ regularny wytrysk pomaga oczyścić drogi moczowe”, zauważa Mateusz. „Innymi słowy, masturbacja pomaga pozbyć się toksyn gromadzących się w cewce moczowej i męskich organach rozrodczych.

5. Jak zmienia się masturbacja wraz z wiekiem?

Kiedy miałeś dużo więcej czasu w swoich rękach, prawdopodobnie -wiesz, w szkole średniej i na studiach – prawdopodobnie wcisnąłeś się w szybki szarpnięcie, kiedy tylko miałeś pięć minut czasu. Pomiędzy zajęciami, kiedy rodziców nie było w pobliżu, może nawet przed meczem lub trudnym egzaminem. W miarę upływu czasu, masz coraz mniej czasu, gdy próbujesz zbilansować pełne zaangażowanie podczas aktywnego życia towarzyskiego i częstym chodzeniem na siłownie. Twoja zdolność do bycia gotowym może się zmienić, wraz z tym, do czego go używasz.

Jak w przypadku każdej części czyjejś seksualności, zmiany mogą następować w miarę upływu czasu. „W miarę starzenia się mężczyzny, jego erekcja może nie pozostać twarda lub może ją stracić, i dostać ją i znów stracić”, wyjaśnia Michał. „Ilość nasienia, które wydziela się, spada, a orgazm może nie być tak silny. Człowiek może mieć więcej czasu na masturbację niż wtedy, gdy był młodszy i mieć więcej cierpliwości, jak jego erekcja zwalnia. Osiągnięcie orgazmu może wymagać większej i dłuższej stymulacji. Może się bardziej masturbować, jeśli straci partnera w wyniku śmierci lub rozwodu, tak często jak się starzejemy, masturbacja staje się jedynym wyjściem seksualnym dla ludzi, którzy nie mają partnera”.

Ponadto, wraz z wiekiem, Twoje postrzeganie masturbacji może się zmienić – możesz chcieć użyć masturbacji jako części praktyki seksualnej ze swoim partnerem, na przykład, wzajemnej masturbacji, ale możesz czuć się niekomfortowo włączając ją lub mając swoją dziewczynę, gdy widzi, że to robisz.

„Literatura wyjaśnia, że konteksty społeczne na każdym poziomie przewidują zachowania seksualne poszczególnych osób” – mówi Rafał. „Kiedy dziecko po raz pierwszy odkrywa masturbację, zazwyczaj nie jest ona erotyczna. Odkrywają, że dobrze się czuje, kiedy pieszczą swoje genitalia, więc to robią, bez wstydu i poczucia winy. Niestety, w miarę jak dziecko starzeje się niewinność stojąca za tą przyjemnością jest gubiona. Istnieją negatywne komunikaty, które otaczają masturbację. Ludzie słyszą takie komunikaty jak „nie dotykaj swoich genitaliów, to jest obrzydliwe”, począwszy od najmłodszych lat. To powoduje, że wielu ludzi odczuwa wstyd z powodu masturbacji. Wielu ludzi podziela to doświadczenie, że podczas masturbacji czuli się tak dobrze, aż do powstania sprzeciwu”.

Więc jak pozbyć się tej negatywnych skojarzeń i uwolnić się od używania masturbacji w każdy sposób? Pomagając wyjaśnić prawdę o masturbacji, że nie ma w tym nic złego! Mężczyźni, którzy dorastają do komfortu związanego z masturbacja, czują się nieswojo wykonując ten akt przed swoim partnerem”, dodaje Rafał. „To wstyd, że ludzie czują, że muszą zachować ten naturalny akt tylko dla siebie. Mężczyzna, który czuje się komfortowo dzieląc masturbację jako formę intymności z partnerem, może doświadczyć więcej przyjemności z seksu. Jest to narzędzie do osiągnięcia sukcesu w łóżku!” 

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.