Niech podniesie rękę ten, kto kiedykolwiek zastanawiał się po gorącym i namiętnym zbliżeniu ile spalił kalorii. Okazuje się, że nie tylko ten intymny czas z partnerem jest przyjemny i radosny, ale także dobry dla twojego samopoczucia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego, zgodnie z zaleceniami zdrowia.

Oprócz zwiększenia częstości akcji serca, można również spalić trochę kalorii rozbierając się, całując i wszystko w międzyczasie podczas uprawiania seksu. Chcesz poznać szczegóły? Na podstawie 150 kobiet, znajdziesz tutaj aż siedem różnych sposobów jak można spalić kalorie podczas seksu, wraz z poradami od ekspertów na temat tego, jak na co dzień spalić nawet więcej kalorii.

Całowanie: 68 kalorii w godzinę

Pamiętasz jak, kiedy po raz pierwszy umawiałeś się na randki i dochodziłeś do pierwszej bazy, zaczynasz zamykać usta i wracasz na powietrze około 30 minut później? Cóż, nie tylko pocałunek kogoś, kogo kochasz, może pogłębić więzi społeczne między partnerami, ale może również pomóc Ci w ćwiczeniach.

„Jeśli całowanie jest energiczne i wiąże się z pieszczotami, może być nawet około 90 kalorii spalonych w ciągu godziny”, mówi Wincent, seksuolog z Wrocławia.

Wypróbuj technikę zamiany pocałunków w sesję treningową: „Pocałunek w nietypowych pozycjach. Połóż faceta na plecach i zrób „deskową pozę” lub pompkę na nim, schodząc w dół, aby go pocałować, a następnie znów z powrotem w górę. Pchnięcia spalają 171 kalorii w 30 minut”.

Sesja fotograficzna: 230 kalorii na pół godziny

Skrzypiące ubrania – sesja fotograficzna z osobą, którą kochasz, to jeszcze intensywniejszy kaloryczny spalacz. Dlaczego? Sesja fotograficzna może zwiększyć częstotliwość bicia serca, według Andrzeja Jagody, doktora, psychoterapeuty i eksperta ds. relacji. „To pozwala silnemu oddechowi, który ustępuje miejsca dużemu spalaniu kalorii”, wyjaśnia.

Ale nadal możesz zwiększyć trening, czyniąc go bardziej gorącym i intensywnym. „Im cieplejsze pomieszczenie, im bardziej potliwa jest sesja makijażu, tym więcej kalorii spalasz”, dodaje Franciszek. Spróbuj też przetaczać się na łóżku lub zmienić otoczenie. „Zrób to zabawnie i erotycznie, a będziesz miał świetną okazję dla przyjemnego treningu”.

Masaż: 80 kalorii na godzinę

Kto nie lubi dobrego masażu z rąk partnera? Cóż, jeśli wykonujesz masaż, dostajesz dodatkową korzyść poza uszczęśliwieniem swojego faceta: spalone kalorie.

masaż spala 80 kalorii na godzinę

Patryk, psychiatra z Warszawy powiedział, że wykonując masaż spala 80 kalorii na godzinę. Chociaż wykonanie dobrego masażu może przyspieszyć tętno i wprawić ciało w tryb spalania kalorii, sposobem na jeszcze większe przyspieszenie działań nie jest przyspieszenie masażu.

Zamiast tego, należy rozważyć wolniejsze działanie. To może wydawać się sprzeczne ze spalaniem kalorii, ale wolniejsze i głębsze ruchy są nie tylko bardziej zmysłowe, ale działają również na różne mięśnie. Polecam również zakup stołu do masażu – lepsze jest dla Twego ciała, a dodatkowo dzięki staniu podczas wykonywania masażu spalasz więcej kalorii.

Uprawiając seks: średnio 69 kalorii

Liczba kalorii spalanych podczas seksu różni się znacznie w zależności od pozycji, jak również od osób. Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu poprosili 21 par heteroseksualnych w wieku od 18 do 35 lat o uprawianie seksu raz w tygodniu przez okres 4 tygodni, nosząc jednocześnie nadajnik aktywności w celu monitorowania kalorii. Opublikowane badania wykazały, że średnio kobiety spalały około 69 kalorii przez 25-minutową sesję, podczas gdy mężczyźni spalali około 100 kalorii.

Według ekspertów, kluczem do wysokokalorycznego seksu jest uczynienie go gorącym i długim. Można też dodać trochę jęków i wzdychania, które mogą pomóc w spaleniu dodatkowych 18-30 kalorii – mówi Patryk.

Zmiana pozycji może również dać Ci lepszy trening, jak również zachować swoje życie seksualne bardziej ciekawe. „Jeśli jesteś na górze, spróbuj poruszać biodrami jak tancerz brzucha; to wspaniałe uczucie które zapewni Ci trening” – poleca Patryk. „Również spróbuj pozycji, w której kucasz przed nim, a następnie poruszasz się w górę i w dół. Jest to świetny trening na uda i tyłek, który może spalić do 207 kalorii w 30 minut”.

Sex oralny: 100 kalorii na pół godziny

Według trenerki Anastazji właścicielki klubu fitness w Białymstoku, schodząc w dół na partnera może spalić około 100 kalorii na godzinę. Ale jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu, Anastazja zaleca wypróbowanie go z pompkami, aby spalić dodatkowe 71 kalorii.

„Również można wykonać trochę jogi”, mówi Anastazja, który spala 35 dodatkowych kalorii. „Spróbuj ustawić deseczkę w pozycji skierowaną w dół i z powrotem do deski, gdzie możesz obniżyć ją i zrobić jakąś oralną stymulację.

Użyj rąk: 100 kalorii na godzinę

Oczywiście, staromodna robota ręczna to spalacz kalorii. Według stanowiska ginekologa Patrycji, „wykonywanie pracy ręcznej może spalić do 100 kalorii na godzinę w zależności od siły witalnej i pozycji”.

Ale można spalić dodatkowe 50 kalorii na pół godziny, wykonując je w dużym skrócie, mówi Patrycja. „Natychmiast zabieraj się za mnóstwo rzeczy”, sugeruje. „Spróbuj naprawdę powolnych zmysłowych uderzeń i postaraj się tak, abyś mógł wykorzystać również swoje ciało. Uderzając swoim ciałem przed jego i zmiana ciśnienia i częstotliwości mogą również pomóc, dodaje.

Taniec erotyczny: 219 kalorii na godzinę

Mały taniec – nawet w ubraniu – może być wspaniałym treningiem dla Ciebie i Twojego męża. Według Karoliny, taniec towarzyski spala 219 kalorii na godzinę.

„W badaniach naukowych wykazano, że zaraz po ćwiczeniach aerobowych kobiety łatwiej się pobudzają i nawilżają” – mówi Barbara, psychiatra i seks-terapeuta. Powolny taniec jest w porządku, ale trzeba zmienić podejście, aby uzyskać prawdziwy trening, jak pocałunek, zagryzanie szyi i dotykanie, sugeruje Paulina.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.