Decyzja, by uprawiać seks po raz pierwszy, może być trudna. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy jesteś gotowa.

Więc myślisz o uprawianiu seksu po raz pierwszy. Jakże ekscytujące! Zrozumiałe jest jednak, że seks po raz pierwszy może być również czasami przyczyną niepokoju. Ale jeśli podążasz za kilkoma prostymi wskazówkami i zadajesz sobie kilka pytań na temat swoich własnych pragnień, możesz przezwyciężyć ten niepokój i skupić się na swoim entuzjazmie do wypróbowania seksu partnerskiego.

Oto kilka pytań do rozważenia:

Czy jesteś emocjonalnie gotowa na seks?

Ważnym pierwszym krokiem jest zadać sobie pytanie, czy teraz jest dobry czas, aby rozpocząć uprawianie seksu. Czy czujesz, że seks jest czymś, czego pragniesz i czy jest to coś, na co jesteś emocjonalnie przygotowana? Czy też istnieje zewnętrzna presja w Twoim życiu, która sprawia, że czujesz, że „powinnaś” uprawiać seks już teraz?

Rzeczywistość jest taka, że właściwy czas na uprawianie seksu po raz pierwszy jest inny dla każdej osoby. Seks jest czymś, co powinniśmy robić dla siebie, bez presji. Tak więc, chociaż to w porządku być zdenerwowanym o seks partnerski po raz pierwszy, nigdy nie jest w porządku, aby ktoś naciskał na Ciebie. Sprawdzenie, czy to Twoje własne pragnienia, jest kluczowe.

Dobrym sposobem ustalenia, czy czujesz się emocjonalnie gotowa, jest zadanie sobie pytania: „Czy czuję się podekscytowana uprawianiem seksu? Jeśli odpowiedź brzmi “zdecydowanie tak”, to jest to świetny sygnał. Inną rzeczą do rozważenia jest to, czy jesteś w zdrowej przestrzeni umysłowej. Nie jest niczym niezwykłym, że ludzie szukają seksu dla emocjonalnego komfortu, kiedy czują się przygnębieni, zaniepokojeni lub nadmiernie zestresowani. Dodawanie seksu do równania, dodaje jednak często tylko kolejny czynnik stresogenny.

Ważne jest również, aby zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami wobec partnera seksualnego. Szukasz swobodnej interakcji, czy poważniejszego związku? Czy postrzegasz seks jako zmieniający Twój związek, zaś jeśli tak – w jakim stopniu oraz w jaki sposób? Ocena, czy czujesz, że jesteś w stanie przekazać swoje potrzeby i pragnienia potencjalnemu partnerowi, jest kolejnym dobrym sposobem ustalenia, czy jesteś gotowa na seks.

Czy wiesz, jak praktykować dobrą wolę?

Zgoda jest istotną częścią angażowania się w każdą aktywność seksualną. Zanim zdecydujesz się uprawiać seks po raz pierwszy, upewnij się, że wiesz, jak praktykować świadomą, ciągłą zgodę. Krótko mówiąc, słowne komunikaty lub niewerbalne gesty zgody są obowiązkowe, aby upewnić się, że wszyscy są gotowi na każdą czynność, w którą się angażują.

Upewnij się, że czujesz się komfortowo w stosunku do osoby, z którą zamierzasz uprawiać seks i że poprosisz ją o słowne, dosadne „tak”, aby wcześniej wyrazić zgodę. Należy również pamiętać, że zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie przez każdą z zaangażowanych osób, z jakiegokolwiek powodu.

Wiąże się to z innym kluczowym pytaniem, które należy rozważyć przed uprawomocnieniem się seksu po raz pierwszy: Czy ufasz osobie, z którą planujesz uprawiać seks? Innymi słowy, czy sprawia, że czujesz się bezpieczna i szanowana? Ważne jest, aby być w stanie wyrazić swoje uczucia i pragnienia wobec partnera podczas uprawiania seksu, aby zapewnić najbardziej przyjemne i wzmacniające doświadczenie seksualne dla obu stron.

Czy wiesz, jak ćwiczyć bezpieczniejszy seks?

Kiedy już wiesz, że jesteś wystarczająco gotowa, aby uprawiać seks po raz pierwszy, ważne jest, aby nauczyć się, jak uprawiać bezpieczniejszy seks. Niezbędne jest podjęcie środków ostrożności w celu dbania o zdrowie emocjonalne i fizyczne, a w szczególności w celu zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą płciową (STIs) i nieplanowanej ciąży.

STI są bardzo powszechne. W rzeczywistości szacuje się, że każdego dnia na całym świecie nabywa się ponad 1 milion zakażeń przenoszonych drogą płciową. Dobrą wiadomością jest jednak to, że STI są możliwe do uniknięcia. Prezerwatywy są naprawdę skuteczną metodą zapobiegania zarówno STI, jak i nieplanowanej ciąży.

Jeśli martwisz się o zajście w ciążę, dobrym pomysłem jest rozważenie metod kontroli urodzeń, takich jak pigułka antykoncepcyjna lub implant. Istnieje wiele różnych opcji kontroli urodzeń, które można omówić z lekarzem lub dostawcą usług medycznych.

Czy wiesz, co Cię kręci?

Czy wiesz, co sprawia, że czujesz się dobrze w łóżku? Ustalenie, co daje Ci największą przyjemność, pomoże Ci przekazać swoje pragnienia partnerowi, prowadząc do bardziej satysfakcjonujących doświadczeń seksualnych. Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze, jest odkrywanie własnej przyjemności na własną rękę. A kiedy już będziesz miała pewność tego, co lubisz, eksperymentowanie z wzajemną masturbacją to dobry sposób na skierowanie partnera do miejsca i sposobu, w jaki lubisz być dotykana.

Na przykład, niektórzy ludzie wolą, aby ich partner wywierał silny nacisk na swojego penisa lub łechtaczkę podczas ręcznej stymulacji i seksu oralnego, podczas gdy inni preferują łagodniejszy dotyk. Niektórzy preferują szybsze ruchy, podczas gdy inni wolą wolniejsze ruchy. Niektórzy ludzie lubią różnorodność, podczas gdy inni wolą bardziej spójne, rytmiczne ruchy. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, co działa na Ciebie, jest wypróbowanie tego!

Ostatecznie, pierwszy raz, kiedy każdy uprawia seks, będzie inny. Twój pierwszy raz może być niezręczny, niechlujny lub niewygodny – ale równie dobrze może przynieść Ci dużo zabawy. Tak długo, jak czujesz się gotowa i pozostajesz pod odpowiednią ochroną, Twój pierwszy raz uprawiania seksu może być naprawdę ekscytującym i wzmacniającym doświadczeniem.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.