Jeśli chcesz, żeby prezerwatywa była skuteczna, musisz jej używać prawidłowo. Na szczęście, to naprawdę proste. Oto, co musisz wiedzieć.

Jak używać prezerwatywy?

Nałóż prezerwatywę, gdy penis jest wyprostowany (twardy), ale przed dotknięciem jamy ustnej lub narządów płciowych partnera (srom, pochwa, odbyt, pośladki) – i miej ją nałożoną przez cały czas uprawiania seksu. Pomaga to chronić Ciebie i partnerkę  przed chorobami przenoszonymi przez dotykanie skóry. Zapobiega to również kontaktowi z preejakulatem, który może mieć zarazki i zawierać spermę (bardzo rzadko). .

Jak używać prezerwatywy

1. Prezerwatywy są trwałe, ale zawsze należy sprawdzić datę ważności wydrukowaną na opakowaniu lub pudełku. Otwieraj prezerwatywy ostrożnie, aby ich nie uszkodzić – nie używaj zębów ani nożyczek.

2. Upewnij się, że prezerwatywy są gotowe do użycia we właściwy sposób: obręcz powinna znajdować się na zewnątrz, aby wyglądała jak mały kapelusz i łatwo się rozwijała. Możesz ją trochę rozwinąć przed założeniem, aby upewnić się, że jest po poprawnej stronie. Jeśli przypadkowo założysz prezerwatywę na zewnątrz, NIE odwracaj jej i nie używaj ponownie – skorzystaj z nowej, a tą wyrzuć do kosza.

3. Uszczypnij końcówkę prezerwatywy i umieść ją na głowie penisa. Zostaw odrobinę miejsca na górze, aby mogła później zebrać nasienie (spermę). Jeśli jesteś nieobrzezany, wygodniejszym rozwiązaniem może być naciągnięcie napletka przed założeniem prezerwatywy na końcówkę penisa..

4. Rozwiń prezerwatywę wzdłuż penisa aż do jąder.

Możesz umieścić kilka kropli żelu wewnątrz końcówki prezerwatywy przed jej nałożeniem. Możesz również dodać więcej żelu na zewnątrz prezerwatywy po tym, jak będzie ona na penisie (żel może sprawić, że seks będzie jeszcze lepszy i pomoże powstrzymać pęknięcie prezerwatywy).

5. Uprawiaj seks!

6. Po wytrysku, przytrzymaj obręcz prezerwatywy i wyciągnij penisa z ciała partnerki. Zrób to PRZED tym, jak twój penis stanie się miękki, aby prezerwatywa nie zsunęła się zbytnio i nie wypuściła nasienia.

7. Ostrożnie wyjmij prezerwatywę z partnera, aby przypadkowo nie wypłynęło nasienia. Wyrzuć prezerwatywę do śmieci – nie spłukuj jej w toalecie (może zatkać rury).

Nie można używać prezerwatywy ponownie. Wyrzucaj nowe prezerwatywy za każdym razem, gdy uprawiasz seks pochwowy, oralny lub analny. Powinieneś również użyć nowej prezerwatywy, jeśli zmieniasz seks z jednego rodzaju na inny (np. analny na pochwowy).

Nie martw się, jeśli stracisz erekcję (twój penis stanie się miękki) podczas noszenia prezerwatywy – jest to bardzo powszechne. Jeśli tak się stanie, należy wymienić prezerwatywę. Po prostu zdejmij prezerwatywę, a gdy twój penis znów stanie się twardy, nałóż nową.

wskazówki dotyczące używania prezerwatyw

Jakie są wskazówki dotyczące używania prezerwatyw?

Dobra pielęgnacja prezerwatyw i używanie ich prawidłowo za każdym razem, gdy uprawiasz seks, jest kluczem.

Prezerwatywy należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od ostrych przedmiotów i bezpośredniego nasłonecznienia. Nie przechowuj ich w kieszeni, samochodzie lub łazience przez dłuższy czas (ponad 1 miesiąc), ponieważ nadmierna temperatura i wilgoć mogą z czasem uszkodzić prezerwatywy.

Zawsze sprawdzaj datę ważności i upewnij się, że nie ma dziur w opakowaniu przed otwarciem prezerwatywy – powinieneś móc poczuć odrobinę pęcherzyka powietrza po ściśnięciu opakowania. Jeśli prezerwatywa jest rozdarta, sucha, sztywna lub lepka, wyrzuć ją.

Ponieważ musisz używać nowej prezerwatywy za każdym razem, gdy uprawiasz seks lub dostajesz nową erekcję, dobrym pomysłem jest trzymanie zapasów w pobliżu. Miej prezerwatywy w pobliżu, zanim zaczniecie uprawiać grę wstępną, ponieważ będzie łatwo je chwycić, nie przerywając akcji.

prezerwatywa durex

Większość prezerwatyw jest wstępnie nasmarowana, ale dodanie dodatkowego poślizgu na bazie wody lub żelu może sprawić, że prezerwatywy będą się bardziej elastyczne i pomoże to uchronić je przed pęknięciem. Nałóż kilka kropel na głowę penisa lub wewnątrz końcówki prezerwatywy zanim ją założysz, i/lub rozprowadź żel na zewnątrz prezerwatywy, gdy już ją nałożysz.

Nie używaj niczego, co zawiera olej w prezerwatywach lateksowych, takich jak wazelina, balsam, olej dla dzieci, masło lub oleje do gotowania. Olej uszkadza prezerwatywy lateksowe i może spowodować ich pęknięcie.

Łatwo jest sprawić, aby nakładanie prezerwatywy było zabawne i seksowne – wystarczy trochę kreatywności i pozytywnego nastawienia! Dla wielu ludzi prezerwatywy są naturalną częścią gry wstępnej. Nakładanie prezerwatywy, stosowanie żelu, stymulowanie się nawzajem i mówienie sexy rzeczy podczas zakładania prezerwatywy utrzyma was w gorącej atmosferze. Ponadto świadomość, że chronicie się nawzajem przed ciążą i/lub chorobami przenoszonymi drogą płciową, pozwala każdemu wyluzować się i skupić na dobrym samopoczuciu.

Praktyka czyni mistrza, więc dobrze jest przyzwyczaić się do zakładania prezerwatyw, zanim faktycznie użyjesz ich do uprawiania seksu. Możesz poćwiczyć zakładanie prezerwatywy na własnego penisa, banana, ogórka lub szczupłą butelkę – cokolwiek w kształcie penisa! 

nakładanie prezerwatywy na ogórek

Natomiast jeżeli obawiasz się skuteczności prezerwatyw (niesłusznie), dobrym pomysłem jest użycie innej formy antykoncepcji, takiej jak pigułka, pierścień lub wkładka wewnątrzmaciczna wraz z prezerwatywami. Może to pomóc zapobiec ciąży w przypadku popełnienia błędu przy zakładaniu lub pęknięciu prezerwatywy, zapewniając Ci dodatkową ochronę. Jeśli zaliczyłeś wpadkę z prezerwatywą i nie stosujesz innej metody antykoncepcji, to istnieje również antykoncepcja awaryjna (tabletki), które mogą pomóc zapobiec ciąży do 5 dni po seksie bez zabezpieczenia – natomiast w takim przypadku skontaktuj się z ginekologiem. 

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.