Seks w czasie ciąży jest skomplikowany – nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie. Niektóre kobiety czują, że są najseksowniejsze, kiedy są w ciąży i nie mogą się doczekać, aby wślizgnąć się między pociel z partnerem. Inne jednak uważają, że seks jest absolutną ostatnią rzeczą, o której myślą, kiedy są w ciąży. Każda reakcja jest całkowicie zasadna i żadna kobieta nie powinna czuć się zmuszona do uprawiania seksu w czasie ciąży.

Pozycja misjonarska

Jak wspomniał dr Gupta, misjonarka może być świetną pozycją dla matek w ciąży – zwłaszcza tych, które są we wczesnej ciąży. Aby uniknąć leżenia bezpośrednio na plecach, dobrze jest podłożyć kilka poduszek pod plecami. Połóż dwie poduszki pod plecy, a następnie wsuń je bezpośrednio pod kość ogonową. „Ułatwi to dopływ krwi do macicy” – mówi dr Gupta. Im więcej krwi będzie płynąć, tym szczęśliwsze będzie twoje dziecko (i, w gruncie rzeczy, twój orgazm).

pozycje-seksualne-dla-kobiet-w-ciazy-para

Pozycja na jeźdźca

Każda pozycja, w której jesteś na szczycie, będzie świetna, gdy jesteś w ciąży – i to nie tylko dlatego, że odciąża brzuch. Bycie na górze oznacza, że masz kontrolę, więc możesz ustawić tempo i ruchy swojej miłości. Jeśli potrzebujesz trochę więcej bodźców, odwróć się tyłem do partnera. Możesz oprzeć się na nogach partnera, aby uzyskać podparcie.

Pozycja na łyżeczki

Słuchaj – to wyczerpujące, gdy rośnie w Tobie człowiek. Więc czasami chcesz tylko powolnego, zmysłowego seksu. Pozycja na łyżeczki jest do tego idealna. Po prostu połóż się na boku i pozwól, aby Twój partner wszedł w Ciebie od tyłu. Będzie miał dostęp do Twoich piersi, łechtaczki i brzucha, podczas gdy Ty będziesz kołysać się obok niego. To satysfakcjonujący, a jednocześnie relaksujący sposób na rozkoszowanie się swoją miłością.

pozycje-seksualne-dla-kobiet-w-ciazy-brzuch

Pozycja na stojąco

Kto mówi, że pozycje muszą być ograniczone do twojego łóżka? Pozycja seksualna na stojąco pozwala twojemu partnerowi być pod kontrolą bez stawania na drodze przez twój brzuch. (W rzeczywistości, możesz położyć brzuch na ścianie, jeśli czujesz się trochę przytłoczona). Niech Twój partner wejdzie w Ciebie od tyłu i przytwierdzi się do ściany lub komody. Piękno tej pozycji polega na tym, że oboje możecie nadać tempo, dzięki czemu jest to pozycja zachwycająca dla obu stron.

Pozycja pływającego lotosu

Jeśli jesteś w późniejszych miesiącach ciąży, prawdopodobnie spodoba ci się ta ulga, jaką da Ci kąpiel. Cóż, możesz włączyć to uczucie do swojego życia seksualnego. Niech Twój partner przyjdzie z Tobą do kąpieli i niech usiądzie z tyłu wanny. Następnie opuść się na niego, opierając się na końcach wanny. Możesz użyć wanny jako dźwigni, a będziesz cieszyć się nieważkim uczuciem brzucha w wodzie. Upewnij się, że rzucisz kilka ręczników na podłogę – może stać się ślisko wokół wanny po tej pozycji.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.