Utrata dziewictwa może być poważnym problemem, niezależnie od wieku, doświadczenia i przeprowadzonych badań (choć nie zawsze musi tak być). Twój pierwszy raz uprawiając seks może być bardzo dobry, niewygodny, okropny lub wszystko co powyższe – nie ma dobrego lub złego sposobu uprawiania seksu. Czasami trudno jest zdefiniować, co wchodzi w skład pojęcia seks. Bez względu na to, co widziałaś w filmach lub słyszałaś o tym od swoich przyjaciół, są rzeczy, o których nikt nie mówi o seksie, jak na przykład to, jak możesz się czuć później lub o bólu, który możesz odczuwać w trakcie.

To zdecydowanie pomaga zrozumieć, co naprawdę dzieje się, gdy uprawiasz seks. Na przykład: Jeśli w twojej pochwie znajdują się dwie dziury (cewka moczowa i kanał pochwowy), w której dziurce odbywa się seks? 

Zacznijmy od odpowiedzi na to ostatnie pytanie. Twoja błona dziewicza jest w dużej mierze źle rozumianą częścią twojego ciała – wielu ludzi uważa, że bycie dziewicą jest definiowane przez to, jak otwarta jest twoja błona dziewicza. Jest to całkowicie nieprawdziwe! Każda błona dziewicza jest inna, czy to naruszona czy nie. Nie ma to nic wspólnego z twoim dziewictwem. Błona dziewicza jest cienką, mięsistą tkanką, która znajduje się przy otworze twojej pochwy. W większości przypadków, jest to otwarcie pochwy, skąd pochodzi krew podczas okresu i tam gdzie wchodzi tampon. Tkanka błony dziewiczej może być rozciągnięta od masturbacji, wkładania tamponów, seksu pochwowego, jazdy na rowerze…. lista jest długa.

Jeśli chodzi o seks, wszystkie działania dzieją się w kanale pochwy. Twoja cewka moczowa to maleńki otwór powyżej pochwy, którym oddajesz mocz, dlatego nie jest ona zaangażowana w żadnego rodzaju penetracje.

Istnieje wiele różnych reakcji, które mogą być zarówno emocjonalne i fizyczne, związanytych z seksem po raz pierwszy, z których wszystkie są całkowicie normalne. Tak długo, jak korzystasz z odpowiedniej ochrony i jesteś w 100 procentach pewna, że jesteś gotowa, jesteś w dobrym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o rzeczach, o których nikt nie powie Tobie przy utracie dziewictwa.

Utrata dziewictwa – zobacz co musisz wiedzieć

dziewica

1. Powinnaś pomyśleć o rozmowie z lekarzem.

Istnieje coś, co nazywa się „tajemnica lekarska/pacjenta”, co oznacza, że cokolwiek powiesz swojemu lekarzowi, pozostaje w ścianach gabinetu badawczego. Jeśli myślisz o uprawianiu seksu lub jeśli już zaczęłaś, będziesz chciała zacząć rozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Wiem, wiem, wiem: To będzie takie dziwne uczucie rozmawiać z dorosłym o seksie. Ale zaufaj mi, słyszą o seksie i waginach cały dzień, codziennie, więc nic nie będzie dla nich szokiem. To świetne miejsce do zadawania pytań na temat wszelkich wątpliwości, jakie możesz mieć.

2. Możesz zmienić zdanie w każdym momencie.

Odegrajmy scenę: Z pasją całujecie się ze swoim partnerem i oboje zdecydowaliście, że dzisiaj jest ta noc, ale nagle myślicie: Wiesz, tak naprawdę nie chcę tego teraz robić. To jest normalnie, a ty masz pełne prawo poinformować o tym swojego partnera. Ludzie zmieniają zdanie na temat wszystkich rodzajów maleńkich rzeczy (takich jak pragnienie burgera, ale potem uświadamiając sobie, że chcesz kurczaka), więc dlaczego miałoby być inaczej dla czegoś tak intymnego jak uprawianie seksu po raz pierwszy? Jest to wzajemna decyzja, za którą jesteś w 50% odpowiedzialna. 

3. Nikogo to nie obchodzi, czy nadal jesteś dziewicą.

Tak, wydaje się, że wszyscy mówią o seksie ….i jak wszyscy twoi przyjaciele to robią … i jak fabuła 8 milionów filmów wiąże się z jego utratą. Ale zaufaj nam: Nie jesteś ostatnim nietkniętym człowiekiem na Ziemi. Nawet nie jesteś blisko. Czasami tak jest tylko dlatego, że wasza dziewictwo ma dla was większe znaczenie niż dla kogokolwiek innego. I to jest doskonały powód, by czekać na pozytywne doświadczenie, na które zasługujesz, pełne wzajemnych głębokich uczuć i szacunku. 

4. Utrata dziewictwa nie oznacza *dokładnie* tego, co według Ciebie oznacza.

Być może masz to równanie w głowie: Penis → Wagina = Utrata dziewictwa. Ale co, jeśli masz zamiar zrobić to z dziewczyną? Czy to oznacza, że będziesz wieczną dziewicą? Inne czynności, takie jak seks oralny, mogą być nawet bardziej intymne niż stosunek seksualny – a także niosą ze sobą ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Za każdym razem, gdy będziesz z kimś blisko, będzie to miało na ciebie wpływ. Więc nie przywiązuj zbyt dużej wagi do technicznego charakteru tylko jednego aktu, a zamiast tego pomyśl o „utracie go” jako o postępie. Wtedy będziesz przygotowana na wszystkie wielkie obowiązki (czy jestem bezpieczna?) i szalenie złożone emocje (czy on naprawdę widział mnie zupełnie nagą?!), które przychodzą z każdym dalszym krokiem.

dziewica w majtkach

5. Twoja błona niekoniecznie musi „spektakularnie” pęknąć

Poważnie! Jeśli wyobrażasz sobie coś uszczelniającego pochwę jak folia plastikowa, wiedz, że tak nie jest. Błona dziewicza składa się z cienkich fałdów rozciągliwej tkanki, które znajdują się właśnie wewnątrz otworu pochwy. Może ona rozerwać lub rozciągnąć się po raz pierwszy podczas uprawiania seksu – powodując pewien dyskomfort lub małe krwawienie – ale nie jest to coś, co można złamać lub co znika po uprawianiu seksu. Jest szansa, że już zerwałaś ją trochę na rowerze lub po prostu będąc aktywnym człowiekiem, ponieważ Twoja błona dziewicza jest tylko częścią twojego ciała. Nie ma to nic wspólnego z tym, czy jesteś dziewicą, czy też nie.

6. Ale to może trochę zaboleć.

Zanim zaczniesz wariować, wyjaśnijmy to sobie. Aby przygotować się do seksu (mówimy tu głównie o stosunku z mężczyzną), Twoje ciało potrzebuje fazy rozgrzewki – całowania, dotykania, itp. To wtedy, gdy facet dostaje erekcji, a także wtedy, gdy pochwa jest wilgotna, należy przygotować swoje ciało do seksu. Najtrudniejsze jest to, że nerwy mogą zakłócać ten proces pobudzenia, a ty i twój partner możecie się pobudzić przy różnych prędkościach. Jeśli nie jesteś wystarczająco mokra, nie przejmuj się zbytnio – nie ma nic złego w tym. Możesz również spróbować użyć specjalnego żelu, aby sprawić, że czyn będzie dużo bardziej komfortowy dla obu stron.

7. Twoje ciało poczuje się inaczej.

Po odbyciu stosunku płciowego, Twoja pochwa staje się bardziej elastyczna – Twoja pochwa będzie bardziej przyzwyczajona do penetracji, co oznacza, że seks stanie się dla Ciebie wygodniejszy w miarę upływu czasu. Plus, Twoje cycki tymczasowo staną się bardziej jędrne, ponieważ podniecenie spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i obrzęk tkanek piersi. Twoje brodawki sutkowe również staną się bardziej wrażliwe niż normalnie. Dlaczego? Przepływ krwi i napięcie mięśni wzrasta, gdy jesteś podniecona, co powoduje, że Twoje brodawki stają się twarde.

8. Twoje dziewictwo nie jest prezentem

Być może najbardziej mylące pytanie, z jakim kiedykolwiek będziesz się spotykać w swoim życiu, brzmi: Czy jestem gotowa na seks? I to jest bardzo skomplikowane, gdy jesteś w związku i zaczynasz się czuć, jakby były oczekiwania po drugiej stronie. Ale pamiętaj tylko, że nigdy nie jesteś komuś winna seksu, bez względu na to, jak bardzo jest miły, czy dużo wydał na Ciebie, czy też, że to twoja miesięczna rocznica, czyjeś urodziny lub cokolwiek innego. Tak, wiemy. Szukasz niebiańskiego znaku, że nadszedł czas. Ale prawda jest taka, że ten znak nie pochodzi od nikogo innego….musi pochodzić od ciebie.

9. Utrata go wymaga mnóstwo planowania.

Albo przynajmniej …. powinno. I nie mówimy tu o zapalaniu świec, podsycaniu specjalnej seksownej playlisty i posypywaniu łóżka płatkami róż. Nie, nie, nie. Widzisz, z seksem przychodzi ogromna odpowiedzialność: Czy jestem na antykoncepcji? Kto powinien mieć prezerwatywy (jeśli sypiam z facetem)? I gdzie możemy znaleźć prywatną przestrzeń i czas, aby to zrobić? Jeśli poważnie myślisz o podjęciu kolejnego kroku, musisz być poważnie gotowa, aby odpowiedzieć na te pytania i zrozumieć, że seks może przynieść konsekwencje zmieniające życie, takie jak ciąża lub choroba przenoszona drogą płciową, które będziesz miała przez resztę życia. Ponadto, jest całkowicie możliwe zajście w ciążę za pierwszym razem, więc zawsze bądź bezpieczna! Seks to nie tylko spontaniczna magia, jak w filmach. Ale wiedząc, że jesteś wystarczająco dorosła, aby zrobić to dobrze, poczujesz się bardziej wyjątkowa w dłuższej perspektywie czasowej.

naga dziewica

10. Będziesz się czuła jak nowicjusz.

I zgadnij co? Powinnaś się z tym pogodzić, bo nikt nie będzie oczekiwał, że będziesz miała gwiazdą porno. Prawda jest taka, że nawet jeśli nie jest to pierwszy raz twojego partnera, to jest to ich pierwszy raz z tobą. Bez wątpienia obaj będziecie czuli się trochę zdenerwowani. Więc zamiast obsesyjnie milczeć (a w myślach: czy robię to dobrze?), bądź szczera w kwestii poziomu doświadczenia i zapytaj wprost, co lubi najbardziej. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy raz, czy też setny raz, komunikacja i komfort są kluczowe.

11. Można by pomyśleć, że to jest do bani.

Przedtem Twój mózg był głodny fantazji. W rzeczywistości jednak seks – ten pierwszy raz – może być bardziej podobny do tego typu myśli: To wszystko?! Naprawdę?! W rzeczywistości, możesz chcieć, aby było ponad sekundę, kiedy się zaczyna…. i to jest w 100% normalne. Seks ma miejsce zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Więc jeśli czujesz się spięta lub przestraszona, co większość ludzi czuje za pierwszym razem, może być naprawdę trudno cieszyć się twoim doświadczeniem. Ponadto zmiany hormonalne mogą prowadzić do wybuchów emocjonalnych po seksie. Twoje emocje będą zawsze wysokie po seksie, więc nie przejmuj się zbytnio, jeśli doświadczasz skrajnych uczuć, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Kiedy jednak poczujesz się bardziej komfortowo, poczujesz się bardziej swobodnie – zarówno z samym aktem, jak i z partnerem. 

12. Później, Twój związek może stać się dziwaczny.

Prawdziwa rada: Utrata dziewictwa może przybliżyć Ciebie i twojego partnera. Ale to, o czym tak naprawdę nikt nie mówi, to jak może również sprawdzić waszą relację w szalony sposób. Późny okres  – może doprowadzić was do wielu kłótni. Więc zanim podejmiesz decyzję o seksie (za każdym razem! nie tylko za pierwszym razem), zawsze zadaj sobie pytanie: Czy nasz związek jest wystarczająco silny, aby wytrzymać najgorsze scenariusze? Czy mogę zaufać temu chłopakowi, aby traktował mnie z całkowitym szacunkiem po tym wszystkim? To poważna decyzja i będziesz potrzebowała mądrych przemyśleń. Ponadto, nie oszukuj się, że seks zamieni zwykłe koleżeństwo w związek. Jedyną rzeczą, która prowadzi do związku jest dbałość o siebie nawzajem i nie ma to nic wspólnego z utratą dziewictwa.

13. To może nie być takie jak myślisz.

Filmy i programy telewizyjne tworzą wszelkiego rodzaju pomysły na temat tego, jak wygląda pierwszy raz podczas seksu. Jeśli chcesz świec i romansu, powinnaś o tym powiedzieć. Ale jeśli chcesz po prostu zrobić to, aby mieć za sobą swój pierwszy raz, to też jest ok. Tak długo, jak chronisz się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i ciążą, możesz to robić, jakkolwiek jest to dla Ciebie właściwe (nie ma dobrego lub złego sposobu uprawiania seksu po raz pierwszy).

14. Możesz ją znowu stracić. I znowu. I znowu.

Tak, to brzmi niemożliwie, ale zostań z nami tutaj. Bo jeśli uprawiałaś seks raz (lub dwa razy) i nie jest to doświadczenie, na które liczyłaś, możesz wziąć to, czego się nauczyłaś o tym, czego chcesz i….uzyskać to…tylko poczekaj na to. Zawsze masz prawo wycofać się i powiedzieć „nie”. W rzeczywistości, bycie dziewicą może być całkowicie budujące. Daje ci to szansę, aby otrzymać to, czego brakowało za pierwszym razem – czy to była prawdziwa miłość…. czy tylko zwykły seks. 

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.