Każdy chciałby, aby wszyscy myśleli, że jesteśmy najlepsi w stosunku, ale prawda jest taka, że życie się toczy: czasami Ty czy Twój partner macie zapach, który może przeszkadzać Tobie lub partnerowi.

W okolicy narządów płciowych znajduje się wiele gruczołów łojowych i apokrynowych, które wytwarzają olej i pot. Jest to również obszar, który może się przegrzać pod warstwami odzieży i bielizny, co może prowadzić do rozwoju bakterii, które mogą powodować intensywne zapachy. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, aby pomóc w utrzymaniu go pod kontrolą.

  1. Produkty, które pomogą Ci poprawić swój zapach
    Martwisz się, że nie czujesz tam na dole? Nie przejmuj się tym. Istnieje wiele produktów stworzonych po to, aby utrzymać zapach w ryzach. Oto kilka z nich, które możesz rozważyć:

Produkt firmy Chassis

Chassis dla mężczyzn to linia zaprojektowana tak, abyś był wolny od brzydkiego zapachu. Ziołowa, beztalkowa mieszanka umożliwia beztarciową, chłodną i suchą formułę, która nie będzie się kleić!

Dude Wipes

Dude Wipes to spłukiwalne chusteczki nawilżane zaprojektowane przez mężczyzn, dla mężczyzn. Każda chusteczka jest o przekątnej 44 cale kwadratowe. Mają neutralny zapach. Który nie będzie nam przeszkadzał

Olej kokosowy

nieprzyjemny zapach penisa

Spróbuj użyć oleju kokosowego jako balsamu do ciała po kąpieli. „Olej kokosowy jest środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Mężczyźni mogą nosić chusteczki dla niemowląt i używać ich około 1 do 2 razy dziennie, jeśli mają być na zewnątrz przez długi dzień. Noszenie oddychającej bielizny może być bardzo pomocne – upewnij się, że jest to bielizna bawełniana. Unikaj noszenia uciskowych spodenek dłużej niż jedna godzina, zwłaszcza dla sportowców. Często zapach ten występuje u mężczyzn, którzy w swojej diecie mają dużą zawartość węglowodanów. Trzymanie się z dala od cukru i żywności o wysokiej zawartości skrobi może również pomóc w zmniejszeniu nieprzyjemnego zapachu”, mówi dr Esposito.

Talk w proszku

Talk w proszku sprawi, że będziesz bardziej suchy i świeży. „Odrobina posypki sprawi, że poczujesz się świeższy i będziesz ładnie pachnieć. Istnieje wiele różnych proszków do tego właśnie celu”, mówi Antonia Hall, psycholog, ekspert ds. relacji i sexpert oraz wielokrotnie nagradzany autor The Ultimate Guide to a Multi-Orgasmic Life.

  1. Wskazówki, jak poprawić swój zapach

Jeśli masz zamiar uprawiać seks po raz pierwszy lub jeśli jesteś relatywnie nowy, najpierw zrób inspekcję, aby upewnić się, że wszystko wygląda dobrze. Jeśli jest jakiś rodzaj zabawy, idź pod prysznic i dokładnie umyj penisa, w tym pod napletkiem, jeśli jesteś nieobrzezany.

Po prysznicu, musisz się całkowicie wysuszyć i zrobić test powiewny – przejedź palcem lub Q-tip wzdłuż penisa i głowy penisa, a następnie powąchaj go. Jeśli po prysznicu pozostały jakieś zapachy, nie uprawiaj seksu. Skontaktuj się z urologiem lub lekarzem, spotkaj się ze specjalistą i poproś o podanie leków lub sposobu leczenia. Jeśli masz uporczywy zapach, który nie znika, zdecydowanie udaj się do urologa.

Utrzymuj go w stanie suchym

„Po prysznicu, upewnij się, że jesteś suchy na dole, zanim założysz bieliznę. Nie zakładaj luźno dopasowanych bokserów – zakładaj bieliznę jak majtki bokserskie, które w ciągu dnia odbierają ciecz lub wilgoć”, mówi dr David Shusterman, założyciel i dyrektor medyczny NY Urology.

Jeśli ćwiczysz lub angażujesz się w działania, które powodują, że się pocisz, upewnij się, że bierzesz prysznic. Twój pot zabiera wszelkie bakterie, które posiadasz i powoduje, że się rozwija. „Pot nie jest zły – chodzi tylko o to, że sprawia, że obszar jest wilgotny i rozwijają się w nim bakterie. Najlepszym dezodorantem na dole jest utrzymywanie go w stanie suchym. Przykrycie zapachu nie wystarczy, trzeba go utrzymywać w stanie suchym”, mówi dr Shusterman.

Pozbądź się Smegmy.

Być może zauważyłeś wydzielinę w fałdach skóry na dole, zwłaszcza jeśli jesteś nieobrzezany. To jest smegma. Smegma, zwana również wydzieliną gruczołów, jest mieszaniną komórek skóry, flory bakteryjnej i potu, które mogą pojawić się pod napletkiem i będą bardzo mocno pachnieć. Jak się go pozbyć? Wystarczy regularnie się obmywać, ponieważ pot jest prawdziwym katalizatorem smegmy. „Flora bakteryjna jest zawsze na naszej skórze, ale nie może produkować tej wydzieliny, chyba że podasz mu przysłowiowe mleko…. czyli wodę lub pot, który miesza się z florą do produkcji tej nieprzyjemnej mazi” – mówi dr Shusterman.

Jeśli zauważysz więcej smegmy niż zwykle, czy też szczególnie smegmy złośliwej, możesz cierpieć na infekcję bakteryjną (tak, mężczyźni mogą mieć infekcje bakteryjne!), i w tym to przypadku musisz udać się do lekarza.

Sprawdzaj się

Innym źródłem silnego nieprzyjemnego zapachu pochodzącego od penisa mogą być STIs, czyli infekcje przenoszone drogą płciową. Jeśli miałeś niezabezpieczony seks w ciągu ostatnich kilku miesięcy, mogłeś jedną złapać. Aby być pewnym że jesteś zdrowy, powinieneś się badać cyklicznie pod kątem chorób co sześć miesięcy – lub częściej jeśli zauważysz objawy choroby.

Umyj penisa

problem zapachu penisa

Uwierz lub nie, możesz nie wiedzieć, jak prawidłowo myć penisa. Możesz zignorować ten obszar całkowicie, lub pomijając go, nie zapewniając mu odpowiedniego mycia. Uważaj! Musisz poświęcić czas i być skrupulatny. Istnieje wiele fałdów wokół obszarów pachwiny. „Ważne jest, aby naprawdę poświęcić czas i umyć wszystkie szczeliny. Nieobrzezani mężczyźni muszą również sprzątać pod napletkiem. Regularne mycie powinno się sprawdzać. Nie jeste niestetym najlepszym rozwiązaniem, aby używać mydła antybakteryjnego, chociaż jest to rozwiązanie, gdyby wszystko inne się nie powiodło”, mówi Hall. W związku z tym, nigdy nie używaj wybielaczy ani alkoholu w tych intymnych rejonach.

Weź pod uwagę kwestie zdrowotne

Wiesz że jesteś tym co jesz? Wielu facetów teoretycznie lub rzeczywiście ma zły zapach penisa. Przyczyny tego są różne, ale wiele z nich to nałogi: Jesteś palaczem? Czy masz dietę opartą na fast foodach lub dietę czosnkową? „Palenie, alkohol i kiepska dieta mogą sprawić, że będziemy mieli zły smak i zapach. Teraz może nadszedł czas, aby porzucić lub poważnie ograniczyć te nawyki”, mówi Nina Helms, ekspert ds. zdrowia seksualnego.

Przytnij je

Utrzymanie porządku i porządku to dobry sposób na zachowanie najlepszego zapachu. Włosy łonowe zwiększają prawdopodobieństwo utrzymania ciepła i zatrzymują wilgoć oraz zapachy. „Nie musisz ścinać wszystkiego, ale przycinanie może mieć duże znaczenie w tworzeniu potencjalnych zapachów”, mówi Hall. Więc jeśli się martwisz, zastanów się nad tym, by trochę się tam rozejrzeć.

  1. Czy jesteś obrzezany?

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać w odniesieniu do zapachu penisa, jest to, że może to być problem dla nieobrzezanych facetów. Faceci z napletkiem mogą być narażeni na ryzyko silniejszego zapachu penisa, opartego na wzroście bakterii lub infekcji pod napletkiem, jeśli nie myją się tam regularnie.

„Zapach pochodzi od bakterii lub infekcji, nie ma innego powodu, aby nosić brzydki zapach. Chodzi o rodzaj zapachu, który czujesz” – mówi dr Shusterman.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.