Masturbacja to coś, o czym rzadko rozmawiamy, ale dlaczego? Nie tylko jest to tak ważne dla twojej pewności siebie, szczęścia i ogólnej przyjemności, ale także może sprawić, że seks z twoim partnerem będzie lepszy.

Więc jeśli masz szczęście i odkryjesz technikę, która działa na Ciebie, łatwo będziesz się rozkoszować przyjemnością i trzymać się tego subtelnego ruchu. Ale zmiana sposobu, w jaki pokazujesz jak bardzo się kochasz, może naprawdę otworzyć Ci oczy i pozwolić odkryć więcej na temat twoich podnieceń i pragnień. Tylko u nas, eksperci od seksu i trenerzy udzielają najlepszych rad, jak w pełni wykorzystać sens masturbacji.

Poznaj ruchy

Wypróbuj jeden z czterech ruchów, którymi kobiety kochają dotykać swojej łechtaczki w górę i w dół, okrągłe, z boku na bok i szybkie pchanie (pulsujące). Przesuń palce w jednym z tych czterech kierunków i sprawdź, co jest dla Ciebie najlepsze – lub wykonaj dwa ruchy jednocześnie, aby uzyskać wzmożoną przyjemność.

Włącz beat

Tak jak muzyka pomaga w treningu, ma również niesamowity wpływ na ustawienie nastroju dla Twojego czasu na “5 minut dla siebie”. Stwórz listę odtwarzania Spotify, na której zbierzesz wszystkie utwory, które pobudzają przepływ krwi, lub wykorzystaj listę odtwarzania na wypadek, gdyby naszła Cię ochota, aby szybko się ze sobą zabawić.

Bądź pewna siebie

Ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Teksasu w Austin znalazły związek między pozytywnym odbiorem własnego ciała a satysfakcją seksualną. Innymi słowy, skoncentruj się na kochaniu i dotykaniu tych doskonałych krzywizn i szczelin na swoim ciele, nie koncentrując się na obszarach, które chcesz aby były mniej widoczne. Wiedz o tym: Twoje ciało pozwala Ci doświadczyć tych niesamowitych impulsów i uczuć, więc dbaj o nie, dziewczyno.

jak-się-masturbowac-1

Zmień pozycje

Podczas gdy ty prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do leżenia na plecach i używania palców lub zabawek do stymulowania swojego punktu G lub łechtaczki, spróbuj poruszać się i masturbować w różnych pozycjach. Usiądź na kolanach i dociśnij łechtaczkę do wibratora lub spróbuj przenieść swoje ciało do pozycji na czworaka i symulować w tej pozycji.

Zadbaj o nastrój

Specjaliści mówią, że poświęcenie czasu na właściwe nastawienie może pomóc Ci w pełni cieszyć się chwilą. Nawet jeśli jesteś sama, ustawianie muzyki, zapalanie świecy lub zakładanie seksownej bielizny może to coś zmienić.

Zamknij oczy

Unikaj patrzenia na siebie oczami widza, nie skupiaj się na zewnętrznych bodźcach, zamiast tego ciesz się fizycznym doznaniem. Łatwo jest dać się rozproszyć w swoim otoczeniu, ale weź głęboki oddech (spróbuj wstrzymywać oddech przez 10 sekund), zamknij oczy i skup się na tym co czujesz, zamiast tego, co dzieje się wokół ciebie. Wróć do domu na orgazm, abyś mogła poczuć to wszystko naraz.

jak-się-masturbowac-2

Ruszaj się dalej

To kuszące, aby pozwolić wibratorowi wykonać całą pracę, ale pozostań w tej pozycji chwilę, kołysząc biodrami w rytmie własnego orgazmu lub poruszaj się w kółkach i wykonuj ruchy w tył i w przód. Ciągły ruch uchroni wibracje przed przyćmieniem ich przez bodźce zewnętrzne. Poza tym, możesz nawet znaleźć nową ulubioną pozycję, gdy będziesz się poruszać.

Eksperymentuj z różnymi rodzajami stymulacji

Masturbacja nie musi oznaczać wyłącznie stymulacji łechtaczki lub stymulacji wewnętrznej. Możesz spróbować obu! w! tym! samym! momencie! Istnieją tony zabawekz krzywiznami, aby dotrzeć do wrażliwych miejsc wewnątrz pochwy, jednocześnie stymulując łechtaczkę. Królestwo za wibrator, który jeszcze gwiżdże podczas pracy.

Spróbuj zabawy analnej

Jeśli jesteś ciekawa swojego zaplecza, naprawdę nie ma lepszego sposobu, aby eksperymentować niż samemu. Możesz zrobić wszystko, począwszy od okrężnych ruchów wokół odbytu mokrym palcem, a następnie powoli dodawaj pikanterii na swój sposób lub poeksperymentuj z zatyczkami. Zacznij od małej zatyczki o wielkości palca. Wibrujące zatyczki mogą dać więcej wrażeń niż mógłbyś dać sobie ręcznie. Możesz również sprawdzić podwójną zatyczkę, która pomoże Ci osiągnąć uczucie „pełności”.

jak-się-masturbowac-3

Spróbuj trochę poszaleć

Nastaw swój srom przeciwko czemuś – właśnie w ten sposób wiele kobiet początkowo eksperymentuje ze swoim ciałem. „Trzymaj majtki na sobie kiedy robisz się mokra, to pomoże Ci ocierać się o np. coś miękkiego (poduszkę, wypchaną maskotkę, stos zgrabnie złożonej bielizny…). Połóż się twarzą w twarz ze swoim sromem na wierzchu, powoli ruszając biodrami w kierunku wybawienia. Dostosuj miękkość, pozycję i kształt przedmiotu, aż poczujesz się naprawdę dobrze. Kiedy poczujesz że to już, utrzymaj rytm, weź kilka głębokich oddechów i przejedź przez ten stos prania prosto do orgazmu”.

Zatrzymaj się zanim skończysz

Spróbuj wycofać się tuż przed orgazmem, aby uczynić go jeszcze lepszym. „Nie tylko ścigaj się o orgazm. Dokuczaj sobie. Pieść każdy centymetr siebie na długo przed zanurzeniem się między udami”. „Kiedy w końcu przesuniesz się do łechtaczki, wszystko spowolnij. Wykonuj delikatne pociągnięcia między niektórymi twardymi i szybkimi ruchami. Doprowadź się do krawędzi orgazmu, a następnie zwolnij wszystko. Przejdź przez ten cykl kilka razy i po prostu jedź na falach przyjemności tak długo, jak tylko dasz radę wytrzymać”.

Daj się ponieść

„Pieść się jedną ręką, podczas gdy druga jest zajęta łechtaczką”, mówią edukatorzy seksualni online i okazjonalni reżyserzy porno stojący za seksem i pozytywnym nastawieniem ciała na kanał YouTube Come Curious. „Dotykanie pewnych części ciała może sprawić, że Twoje orgazmy będą jeszcze bardziej intensywne. Dla niektórych kobiet, to mogą być piersi i sutki, dla innych, żołądek! Może to wyglądać głupio, ale jeśli masujesz brzuch, jakbyś była głodna, z odrobiną nacisku na dolną część żołądka, może to prowadzić do ogromnego orgazmu”. 

Bądź kreatywna, gdzie to robisz i z czym to robisz. „Możesz masturbować się stojąc w kuchni, leżąc w wannie, bądź odkrywcą”.

jak-się-masturbowac-4

Nic na siłę

Nie masturbuj się, jakby to było coś, co musisz osiągnąć, albo zginiesz. Nauczycielka seksu i relacji, zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię: Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby nie czuć się pospiesznie i masz wystarczająco dużo prywatności, aby nie zostać przyłapana. Jeśli masz tylko pięć minut lub odłożyłaś na bok swój dzień, jakbyś potrzebowała szybkiego resetu, są szanse, że będziesz zbyt zestresowana, aby pozwolić sobie na pewien rodzaj bezciśnieniowego chillowania, który powinnaś mieć, kiedy masturbujesz się, przynajmniej na początku. Więc wyłącz telefon, włącz trochę muzyki, która cię pobudza i nie spiesz się.

Żel to nie grzech

Użyj trochę żelu, bo dlaczego nie? Umieść niewielkiej ilość lubrykantu na czubki palców środkowych i delikatnie masuj przestrzeń wokół łechtaczki (mały guzik w kształcie rzeczy na górze pochwy) i wewnętrznych warg (fałdy wewnątrz większych fałdy, które stanowią większość pochwy). Jasne, możesz mieć wystarczająco dużo naturalnego soku z pochwy, aby rozpocząć, ale jeśli nie, dodatkowy żel (bez względu na to, skąd pochodzi) sprawi, że będzie o wiele bardziej komfortowo.

Nie skupiaj się tylko na pochwie 

Wprowadź stymulację sutków do masturbacji, lub chwytaj się za tyłek lub górne uda, tylko po to, aby sprawdzić, czy którykolwiek z tych stymulatorów jest dla Ciebie dobry. Po części jest to sposób na poznanie miejsca, gdzie jesteś najbardziej wrażliwa i jaki rodzaj dotyku jest dla Ciebie najlepszy. Plus, znajdując te miejsca na innych częściach ciała, które czują się naprawdę dobrze, zwiększasz swoje podniecenie, które sprawi, że dotyk będziesz czuła inaczej (i prawdopodobnie lepiej), co jest zawsze pożądane.

jak-się-masturbowac-5

Nie zaczynaj od uderzenia młotkiem w łechtaczkę

Skuś się na zabawne dotykanie, takie jak przesuwanie palców wzdłuż wewnętrznych warg i wzdłuż boków łechtaczki, aż do wejścia do pochwy. To dobre na początek, aby krew płynęła tam w dół, co pomaga zwiększyć przyjemność i pobudzenie. Poza tym, dajesz sobie odrobinę tego, co lubisz i zawsze możesz powtarzać to, co działa na Ciebie w każdym momencie.

Odłóż zabawki na później

Możesz użyć wibratora, ale nie musisz koniecznie zaczynać od tego. Królowa mówi, że podczas gdy ty możesz czuć więcej przyjemności z zabawką, używanie rąk na początku może być doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się czegoś nowego o swoim ciele. Plus, jest to również bardziej zbliżone do wrażeń powodowanych przez ręce partnera, więc jeśli masz jakieś fantazje z udziałem partnera, pomoże Ci to przejść od jednego do drugiego bardziej płynnie i dajesz informacje partnerowi o tym, jak chcesz być dotykana.

Jeśli lubisz patrzeć – patrz

Jeśli potrzebujesz pomocy wizualnych, weź te pomoce wizualne. Mówi się, że „Największy narząd płciowy jest między własnymi uszami, więc zaangażuj również swój mózg. Zapamiętaj seksowne obrazy z przeszłości, sprawdź pobudzające obrazy online lub przeczytaj książkę erotyczną. Cokolwiek musisz zrobić, zrób to, aby podsycać ten ogień”.

jak-się-masturbowac-6

Prowadź się za rękę

Jeśli czujesz, że potrzebujesz kogoś, kto dosłownie powie ci, co masz robić, to proszę bardzo. Przykładowy ruch startowy: „Wsuń palec między usta, aby je otworzyć, a następnie pośliń końcówki palców, tak bardzo jak będziesz dobrze się z tym czuć. Przesuń palce w przód i w tył od otworu pochwy do łechtaczki. Nie wchodź jeszcze do środka, tylko trochę sobie podokuczaj. Spróbuj pociągnąć palcem pojedynczo, a następnie wsuń kilka palców do pochwy, lekko je zawijając. Wsuwaj je do środka i wyjmuj z podmuchami”. Zaleca się również wykonywanie okrężnych ruchów wokół łechtaczki, a nie prostych pociągnięć w tył i w przód. Wykonuj okręgi tak ciasno lub tak szeroko, jak lubisz, aby zmieniać intensywność. Jest to szczególnie dobry ruch, jeśli zauważysz, że bezpośredni kontakt z łechtaczką jest dla Ciebie zbyt mocny, a także ułatwia utrzymanie rytmu, gdy go najbardziej potrzebujesz.

Zamieszaj w dziurce

Niektóre kobiety w ogóle nie używają penetracji, kiedy się masturbują, ale jeśli chcesz spróbować, spróbuj powoli (lub szybko, jeśli wolisz) przesuwając palce do środka, podczas gdy drugą ręką nadal bawisz się łechtaczką. Możesz również po prostu wsadzić swoje palce do środka i wyjąć bez dotykania łechtaczki; to naprawdę zależy od Ciebie. Zasadniczo, po prostu rób to co czujesz, że lubisz i jeśli jest to penetracja za pomocą stymulacji łechtaczki, rób to częściej!

Nie leż jak drewno na opał

Zaleca się podnoszenie nóg tak wysoko, jak to możliwe (mówimy tu o kolanach na ramionach), aby pomóc Ci dotrzeć do wewnętrznych części łechtaczki lub obracanie się na brzuch by sprawdzić, czy jest to dla Ciebie dobre. Trudniej jest dotrzeć w tej pozycji, ale niektórzy naprawdę ją kochają, więc dlaczego nie spróbować?

Teraz idź do sypialni i masturbuj się dużo! i często! Jesteś gotowa.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.