Rozpinanie biustonosza może czasami przypominać wspinaczkę skałkową – w grę wchodzi wiele ramiączek, ciągnięcie i czasami upadek. Gdzie szczypać, gdzie ciągnąć, lista pytań wydaje się nie mieć końca – czy to twój własny biustonosz, czy też czyjś inny. Nie martw się, na koniec tego artykułu będziesz profesjonalistą w trudnym zadaniu zdejmowania biustonosza.

Podstawy biustonosza

Najważniejsze to zrozumieć jak działa mechanizm zamykania. Typowy biustonosz posiada dwa poziome ramiączka, które zapinane są z tyłu. Jeden pasek ma kilka par oczek. Drugi posiada jedną parę haczyków, które mocowane są do oczek. Aby rozpiąć biustonosz, musisz przyciąć obie strony razem i wysunąć haki z oczek. Czasami można natknąć się na biustonosz, który ma tylko jedno oczko i jeden haczyk, lub pięć oczek i pięć haczyków. Podczas gdy dwa lub trzy oczka i haczyki są standardem, wszystkie biustonosze z oczkami i haczykami można rozpiąć w ten sam sposób.

Wiedz, że niektóre biustonosze są przymocowane z przodu. Chociaż te typy biustonoszy nie są tak popularne jak biustonosze zapinane z tyłu. Te typy biustonoszy mają miseczki, które łączą się z zapięciem z przodu. Jeśli więc próbujesz rozpiąć biustonosz i nie możesz znaleźć oczek i haczyków z tyłu, istnieje szansa, że biustonosze łączą się z przodu.

biustonosz

Rozpinanie biustonosza 

Umieść jedną rękę na końcu każdego z pasków. Jedna ręka powinna znajdować się po stronie oczkowej, a druga po stronie haka. Pociągnij lekko paski z dala od pleców, aby dać sobie miejsce do pracy.

Jeśli osoba skierowana jest w Twoją stronę, będziesz musiał zdjąć biustonosz, nie widząc go. Nie martw się! Umieść jedną rękę na każdym pasku tak, aby jedna ręka czuła oczka, a druga czuła haczyki. Odepchnij lekko paski od jej pleców, aby dać sobie miejsce do pracy.

Wciśnij obie strony do siebie, aby zmniejszyć naprężenia na złączach. Pomyśl o tym jak o pułapce na palce – jeśli wyciągniesz dwie taśmy od siebie, nic się nie stanie (z wyjątkiem rozpięcia biustonosza).

Przesuń prawą stronę (tj. stronę z haczykami) w swoją stronę. Druga strona powinna być nieruchoma, aby uwolnić haczyki z oczek.

Czasami jeden hak może się rozpiąć, podczas gdy drugi pozostaje połączony z oczkiem, szczególnie jeśli jesteś zwrócony do niego tak, że nie widzisz biustonosza. Nie panikuj! Po prostu powtórz ten sam ruch, koncentrując się na pozostałym haku.

rozpinanie biustonosza

Rozpinanie biustonosza jedną ręką

Umieść palce po jednej stronie zatrzasków, a kciuk po drugiej stronie. Trzymaj palce i kciuk bardzo blisko mechanizmu zamykającego. Te same kroki można wykonać, gdy odpinasz biustonosz jedną ręką, gdy osoba skierowana jest do Ciebie (tzn. nie będziesz w stanie zobaczyć, co robisz).

Uszczypnij obie strony razem. Musisz to zrobić za pomocą palca wskazującego, palca środkowego i kciuka. Wyobraź sobie, że wybierasz koszulę tylko kciukiem i dwoma pierwszymi palcami. Uszczypnij zapięcie biustonosza w ten sam sposób.

Przesuń prawą stronę (tj. stronę z haczykami) po lewym pasku. W ten sposób uwolnisz haczyki z oczek. Może to pomóc zaklinować palce (jeśli praworęczne) lub kciuk (jeśli leworęczne) przed oczkami, aby nie ruszać ich podczas zdejmowania haków.

rozpinanie biustonosza jedną ręką

Rozpinanie własnego biustonosza

Ręce załóż za plecy, sięgając od dołu do góry. Chwyć obie strony haków/oczek i odciągnij lekko paski od pleców, aby zrobić miejsce do pracy.

Jeśli nie masz bardzo elastycznych ramion lub uważasz, że łatwiej byłoby zdjąć biustonosz z przodu ciała, gdzie widać zapięcie, zdejmij ramiączka. Po zdjęciu biustonosz należy obrócić tak, aby zapięcie znajdowało się z przodu. Będziesz mogła zobaczyć, co robisz, co ułatwi zdejmowanie biustonosza.

Wepchnij oba paski do siebie, jakby się miały pocałować. Zmniejsza to napięcie, które powoduje, że paski pozostają ze sobą połączone.

Przesuń pasek z haczykami na zewnątrz. Trzymaj taśmę z unieruchomionymi oczkami. W ten sposób uwolnisz haczyki z oczek.

rozpinanie własnego biustonosza

Rozpinanie biustonosza z zapięciem od przodu

Zlokalizuj zapięcie. Powinno ono znajdować się pomiędzy dwoma miseczkami biustonosza. Zazwyczaj zapięcia są plastikowymi lub metalowymi kawałkami, w których jedna strona mieści się po drugiej stronie. Kiedy zapięcie jest spłaszczone, zatrzaskuje się na miejscu i blokuje razem.

Umieść po jednej ręce z każdej strony zapięcia. Podnieś krawędzie biustonosza do góry i w kierunku do siebie tak, aby zapięcie zostało odblokowane. Dwa metalowe lub plastikowe kawałki powinny być niezauważone.

Pociągnij jedną stronę zapięcia w górę i drugą w dół. Jeśli zauważysz opór, gdy pociągniesz jedną stronę do góry, spróbuj z drugiej strony. Dwie części powinny się rozpaść, aby można było zdjąć biustonosz.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.