Choć nadal dostaje złe opinie, masturbacja jest nie tylko zdrowa, ale to idealny sposób, aby poznać swoje ciało i swoje pragnienia.

Jeśli chodzi o masturbację, istnieje mnóstwo popularnych, szemranych mitów, które po prostu nie chcą zniknąć. Nie tylko jej korzyści nie są dobrze rozumiane, samozadowolenie jest często nadal puentą wielu żartów. Rzeczywistość jest jednak taka, że masturbacja jest nie tylko zdrowa, ale i idealna do nawiązania kontaktu z samym sobą i swoimi pragnieniami seksualnymi.

Mity i fakty dotyczące masturbacji

Istnieje wiele mitów o masturbacji, które nie są prawdziwe. Nie musisz być sama, aby się masturbować, a masturbacja nie sprawi, że będziesz bezpłodna. Nie tylko nie będziesz bezpłodna, to co więcej – nie wyrośnie ci włos na dłoniach! Masturbacja nie jest niezdrowa ani niebezpieczna – wręcz przeciwnie. Samowystarczalność jest dla Ciebie bardzo dobra, wysyłając dobre uczucia chemiczne w całym ciele i redukując stres!

Każdy może się masturbować, bez względu na rodzaj narządów płciowych, wiek, niepełnosprawność, płeć, czy status związku. Masturbacja może pomóc Ci odkryć swoje ciało i dowiedzieć się, co chciałbyś/chciałabyś podczas seksu partnerskiego lub może istnieć tylko po to, aby dać sobie przyjemność.

Podstawowe techniki masturbacji

Kluczem do masturbacji jest eksploracja. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie jest eksperymentowanie z ręką i różnymi rodzajami dotyku. Które ruchy sprawiają, że czujesz się dobrze? Jaki rodzaj nacisku lub tarcia Cię pobudza? Dodaj też lubrykant, aby Twój dotyk poruszał się płynniej i intensyfikował Twoje odczucia.

Jeśli twoja ręka nie wytwarza takiego wrażenia, jakiego chcesz lub jeśli masz trudności z użyciem rąk do masturbacji, drugim krokiem może być wypróbowanie zabawki seksualnej, aby zwiększyć twoje doświadczenie. Niezależnie od tego, czy masz srom, czy penisa, istnieje zabawka seksualna, która będzie wibrować, pulsować, ssać lub poruszać się we właściwy sposób, aby pomóc Ci osiągnąć orgazm i/lub zmaksymalizować przyjemność.

Co ważne – masturbacja sprawia, że jesteś bardziej w kontakcie z własnym ciałem i bardziej świadom/a, co Cię nakręca i jakie rodzaje stymulacji mogą Cię cieszyć. To wspaniała rzecz! To również stawia Ciebie jako osobę odpowiedzialną za własne przyjemności, wiedząc, że możesz czuć się dobrze, kiedy tylko chcesz. Niezależnie od tego, czy masz partnera seksualnego, czy nie.

Czy masz 18 lat i więcej? Ta strona wymaga, abyś miał ukończone 18 lat lub więcej. Proszę podaj swój wiek, aby zobaczyć zawartość bjacz.pl lub kliknąć "Wychodzę", aby wyjść.